Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar modes skati ieskandina pavasari

 Kokneses senioru kluba “Pīlādzītis” dalībnieki ar modes skati, kas veltīta darba tērpam, ieskandinājuši pavasari. Seniori ir pārliecināti, ka darbs cilvēku pasargā no trīs problēmām — garlaicības, netikuma un trūkuma.

Modes skate 8. martā Koknesē, kuru rīko senioru klubiņš “Pīlādzītis”, ir tradīcija vairāku gadu garumā. Šogad godā tika celts darba tērps.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kokneses senioru klubiņš “Pīlādzītis” vienmēr pulcējis aktīvus, azartiskus un radošus cilvēkus, kuriem jēdziens — rāmas vecumdienas — ir svešs. Vienmēr rosīgi un darbīgi. 8. marts ir diena, kad klubiņa dāmas, un arī pa kādam kungam, pošas tradicionālajai modes skatei, kurai katru gadu ir kāda cita tēma. Šogad tā bija darba tērpa performance.

Pat kovida laikā šis pasākums netika aizmirsts. Dāmas pucējās mājās, fotografējās un veidoja modes skates bilžu galerijas. Šogad tikšanās atkal risinājās klātienē un, kā ierasts pēdējos gados, notika Kokneses sociālā dienesta un ģimenes atbalsta dienas centra ēkā, jo senioru klubiņš tur radis mājvietu. Šo iestāžu darbinieces aktīvi palīdzēja pasākuma rīkošanā un vadīšanā.

Katrs modes skates dalībnieka iznāciens bija kā maza izrāde ar dziesmām, dejām un pašsacerētu dzeju, jo tika demonstrēti ne tikai darba tērpi, bet arī izspēlētas un izstāstītas situācijas, kad un kā konkrētais tērps tiek valkāts. Piemēram, Zenta Bērziņa atklāja, ka darbam dārzā vislabākais tērps ir tāds, kuram ir daudz kabatu, lai tajās var salikt darba instrumentus un cimdus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Annas kundze, kura klātesošos cienāja ar pašas gatavotiem dzimtajā Alūksnes pusē iecienītajiem profitroļiem, atgādināja, ka labai saimniecei netīrajiem virtuves darbiem nepieciešams tumšāks ikdienas priekšauts, bet, uzņemot ciemiņus, tas tiek nomainīts pret greznu svētku priekšautu.

Viens no iecienītajiem Ņinas Rušmanes darbiem ir adīšana. Viņa gan demonstrēja savu darbošanos, gan arī atrādīja desmit jaunākos zeķu pārus, kurus nodeva Latvijas Sarkanā krusta brīvprātīgajai Lībai Zukulei. Lības pienākums nu ir nogādāt siltās vilnas zeķes biedrībai, kura tās tālāk nogādās Ukrainas karavīriem.

Zenta Garkakle demonstrēja ne tikai ērtu tērpu darbam dārzā, bet arī rīkus, kas atvieglo darbošanos. Piemēram, ērtu soliņu, uz kura var sēdēt, vai tupēt ravējot, un piestiprināt kabatiņas instrumentiem, kā arī ērtu un vieglu dārza laistīšanas šļūteni. Savukārt Elza Suraka reizē ar tērpu demonstrēja arī parocīgu dārza apstrādes ierīci, kuru pati izmanto jau četrus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to modes skate izvērtās ne tikai par tērpu demonstrēšanu, bet arī vērtīgu padomu un pieredzes pēcpusdienu. Varēja uzzināt daudz jauna. Piemēram, Roze Brensone dalījās pieredzē, kā bez liekiem tēriņiem, izmantojot kartupeļu šķēlītes, kumelītes, auzu pārslas, medu mājās var veikt dažādas skaistumkopšanas procedūras sejai, rokām, kājām. Viņa demonstrēja arī savas frizieres prasmes, piedāvājot reizi nedēļā bez atlīdzības sapucēt kādu “Pīlādzīša” dāmu. 

Modes skates dalībnieki un tērpi tika arī vērtēti un balvas pasniegtas dažādās nominācijās:

 Sieviešu dienas pārsteigums — Jānis Iesalnieks.

 Atjautīgākā modes skates dalībniece — Lonija Broka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Elegantākā un oriģinālākā modes skates dalībniece — Biruta Blaua.

 Starojošākā modes skates dalībniece — Zenta Bērziņa.

 Graciozākā modes skates dalībniece — Elza Suraka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Praktiskākā modes skates dalībniece — Zigrīda Garkakle.

 Sociālā dienesta simpātija — Anna Zālīte.

 Speciālbalva — Ņinai Rušmanei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.