Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar labajiem darbiem uzlabo skolas vidi. Desmit klases iekļūst čempionāta pusfinālā

A. Upīša Skrīveru vidusskolas 9.c klase.

Desmit klases no četrām Aizkraukles novada vidusskolām iekļuvušas jauniešu prāta un sporta spēļu čempionāta pusfinālā, kas līdz šim bija pazīstams ar nosaukumu “ZZ čempionāts”. Lai tajā pieteiktos, bija jāveic kāds darbs skolas labā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad jau 17. reizi norisināsies Eiropā lielākās jauniešu prāta un sporta spēles “Zelta Zivtiņa Čempionāts”, kas šogad saīsinājis nosaukumu uz “Čempionāts”. Tas ir skolēnu gaidītākais notikums, kas saliedē klases un padara tās par stiprām komandām, vienlaikus izceļot katra atšķirīgās dotības un stiprās puses. Pirmais uzdevums skolēniem bija veikt kādu labu darbu, kā rezultātā vairākās skolās jaunieši veikuši uzlabojumus un labiekārtojuši vidi.

Mājasdarbs — izdarīt labu darbu

Čempionāts kopumā pulcē vairākus desmitus tūkstošus jauniešu no visas Latvijas, finālā klātienē piedalīsies vairāk nekā 10 tūkstošu jauniešu, lai dažādos pārbaudījumos stiprinātu mūsdienās tik ļoti nepieciešamās personīgās prasmes. Pēc trīs gadu pauzes pandēmijas dēļ “Čempionāts” šogad atgriezies ierastajā formātā, kad fināls trīs dienas notiks klātienē — šogad Bauskā, kas 2023. gadā ir ieguvusi Latvijas jauniešu galvaspilsētas statusu. Fināls notiks 18., 19. un 20. maijā.

Pusfinālā iekļuvušas sešas klases no Aizkraukles novada vidusskolas, trīs no A. Upīša Skrīveru vidusskolas un Jaunjelgavas vidusskolas 6. klase. Lai iekļūtu pusfinālā, jauniešiem vajadzēja veikt mājasdarbu — izdarīt labu darbu. Kādu tieši, to izlēma paši skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sakārto mācību kabinetus

Jaunjelgavieši izlēma sakārtot savu klases kabinetu. Meitenes mazgāja logus un iestādīja puķes, zēni piekrāsoja grīdas līstes.

A. Upīša Skrīveru vidusskolas pusfinālisti no 9.c klases nolēma, ka labajam darbiņam ir jābūt videi draudzīgam. Skolas teritorijā tika iestādīti 12 jauni koki — klājeniskie kadiķi. Būtiska nozīme bija izraudzītajai vietai, tā bija nepilnīga un radīja drūmu noskaņu, jo vietām zāliens bija izkaltis. Kopīgi ar skolas dārznieci nosprieda, ka klājeniskie kadiķi ir īstā izvēle, jo pēc diviem gadiem tie būs noklājuši drūmo zemes pleķīti ar skaistiem zaļiem zariem. Kopīgi izvietoja arī jaunus putnu būrīšus.

8.b klases audzēkņi labo darbu paveica bioloģijas kabinetā un laboratorijā. Apmēram 500 grāmatu nebija atradušas vietu, tās tika sašķirotas, izvērtētas un sakārtotas, tāpat arī mikroskopi — notīrīti un sakārtoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

8.a klases kolektīvs nolēma klases audzinātājas Danutes Podvinskas dizaina un tehnoloģiju kabinetā salabot galdiem atvilktnes. Gan meitenes, gan zēni paveica šo uzdevumu.

Viesnīca kukaiņiem un taka baskājiem

Virkni labo darbiņu veica Aizkraukles novada vidusskolas skolēni. Bērni izrotāja Draudzības krastmalas skolas ēkas trešā stāva logus ar taureņiem un veica vērienīgu labdarības akciju. Lielākie bērni gāja pie mazāko klašu skolēniem un organizēja pirms tam aptaujas veidā izvēlēto aktivitāti. Vienai klasei rādīja animācijas filmu, otrai lasīja pasakas, vēl citai — vadīja rotaļas un organizēja galda spēļu aktivitātes. Apmaiņā skolēni vāca ziedojumus — sausās zupas, šokolādes, lukturīšus un citas nepieciešamās lietas, ko sūtīt uz Ukrainu. Cita klase uz skolas trepēm uzlīmēja uzlīmes ar laba vēlējumiem.

Aizkraukles novada vidusskolas 6.c klases skolēni kopā ar audzinātāju Daci Bebrišu, viņas ģimeni un skolēnu vecākiem realizēja sen lolotu sapni — Draudzības krastmalas korpusa mazo zaļo pagalmiņu pārvērtuši Zaļajā klasē. Tajā izvietota viesnīca kukaiņiem, ierīkota baskāju taka. Uz bluķīša nu varēs spēlēt “Desas”, krustiņu un nullīšu vietā izmantojot krāsotus akmeņus. Zālē un uz bluķīšiem satupuši arī zāles vīriņi. “Zaļā klase ir iespēja produktīvi un interesanti aizvadīt āra nodarbības tepat, mūsu skolas pagalmā. Siltam laikam iestājoties, skolēniem būs iespēja iziet vairākas dabai draudzīgas stacijas — sajūtu taku, aplūkot, kādi kukainīši iemājojuši kukaiņu viesnīcā, uzspēlēt “Desas” un pētīt, kā aug zāļu vīriņu mati. Ņemot vērā, ka Aizkraukles novada vidusskola ir Ekoskola jau kopš 2011. gada, šis sākumskolai ir vērtīgs papildinājums,” stāsta klases audzinātāja. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.