Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar koncertu Koknesē Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns atklāj jauno koncertprogrammu

3. maijā Kokneses kultūras centrā klausītāji varēs tikties ar Katrīnu Gupalo un Edgaru Vilcānu koncertprogrammā “Tas ir laiks”. Latvijas mūzikas dzīvē šis ir jauns duets. Koknese būs pirmā vieta Latvijā, kur skanēs šī programma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Edgaram šis būs īpaši emocionāls brīdis, jo šī ir viņa tēta dzimtā vieta un te viņš savulaik pavadījis daudz laika pie vecmāmiņas. Savukārt Katrīnai tā būs diena pirms ļoti zīmīga notikuma — Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņa kapituls nolēmis viņai un vēl vairākiem cilvēkiem par nopelniem Latvijas valsts labā un par nozīmīgu pilsonisko drosmi un personisko iesaisti, sniedzot nesavtīgu palīdzību Ukrainai, apbalvot viņu ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri. 4. maijā viņa šo apbalvojumu saņems Rīgas pilī.

Piedalās dažādos projektos

Mūziķu tikšanās stāsts ir ar skaudru piesitienu. Iespējams, ja nebūtu kara Ukrainā, viņi nemaz nebūtu satikušies. Katrīnai tētis ir ukrainis, mamma — latviete, savukārt Edgaram — otrādi. Kopš kara sākuma Katrīna aktīvi pauda atbalstu Ukrainai tās cīņā pret militāro agresiju. Pirms gada pēc viņas iniciatīvas projektā “Latvia for Ukraine” tapa himniskā dziesma “Resistence”. To izpildīja 40 mūziķi, tajā skaitā arī Edgars. Katrīna par viņu nejauši bija uzzinājusi masu informācijas līdzekļos, ka Krievijas iebrukuma dēļ Edgars bija spiests pamest savas mājas un darbu Kijivā un atgriezies savā otrajā dzimtenē Latvijā, un uzaicināja piedalīties projektā. Pavasarī Katrīna un Edgars piedalījās dažādos Ukrainas atbalsta koncertos, bet vasarā abi mūziķi radīja radiohitu “Dur Prom”. Tam sekoja humoristiskā dziesma “Masas” un vērienīgā kompozīcija ar Māra Čaklā vārdiem “Kamēr pret sauli kāpu”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.