Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar gaismiņu sirdī un darbos

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto: Mariana Mikhailova from Getty Images

Vēl netika aizdegtas pirmās Lāčplēša dienas gājienam paredzētās lāpas, kā daudzos logos jau vizuļo Ziemassvētku lampiņu virtenes. Kur ļaudis tā steidzas? Neesam vēl vienus svētkus aizvadījuši, kā steidzamies gatavoties nākamajiem? Lāpu gājienā par šo tēmu aizrunājāmies ar kādu paziņu. Viņas uzskati šajā jautājumā ir pretstatā manām domām — arī viņa vēlas ātrāk izlikt Ziemassvētku dekorācijas, pietrūkstot gaišuma, ko rada virtenes. Grūti oponēt, ja jau tas sagādā prieku un uzlabo garastāvokli, lai jau spīd. Lampiņu virtenes lika man aizdomāties par ziemas saulgriežiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Manā redzeslokā nesen nonāca kāda interesanta labdarības akcija. Kāds ārzemju fotogrāfs vēlējās palīdzēt vietējai suņu patversmei. Viņš savā studijā sarīkoja fotosesiju, kurā dzīvnieki tika pie jaunām fotogrāfijām, ko ievietot patversmes mājaslapā. Iepriekš nekvalitatīvie un bieži vien sērīgie kadri tika nomainīti pret glancēto žurnālu cienīgām fotogrāfijām. Pārmaiņas ātri vien deva rezultātu. Jaunās fotogrāfijas piesaistīja lielu uzmanību, daudzi patversmē mītošie suņi tika pie saimniekiem un mīlošām mājām, kur aizvadīs šos Ziemassvētkus.

Tas tomēr ir fascinējoši, cik lielu pozitīvu rezonansi spēja paveikt šāda rīcība. Ziemassvētkus gaidot, ik gadu cilvēku sirdis kļūst plašākas. Parasti labie darbi izpaužas “graudā” — ziedojam naudu un gatavojam svētku paciņas senioriem un maznodrošināto ģimeņu bērniem. Bet šajā gadījumā suņu pārtikas maisa vietā labdarim izdevās pielikt roku, lai dzīvnieki tiktu pie mājām, bet saimnieki — pie uzticamiem četrkājainajiem mīluļiem. Sirds gaišums apvienojumā ar domāšanu ārpus rāmjiem dara brīnumus!

Lietu vai darbu vērtīgumu nosaka vajadzības. Paēdušam maizes šķēle neko nenozīmēs, kamēr bada cietējam tā būs viss. Vajadzības, tāpat kā cilvēku iespējas, ir dažādas. Rakstot šīs rindas, apskatīju vairāku labdarības biedrību mājaslapas — medikamenti vēža slimniekiem, ārstnieciskās terapijas maziem bērniem, atbalsts Ukrainas cīnītājiem, palīdzība sirmgalvjiem, finansējums zobārsta apmeklējumam un virkne citu palīgā saucienu. Sariešas asaras. Nereti šķiet, ka pasaulē kaut kas aizgājis šķērsām, ka jālūdz līdzcilvēku žēlastība veselības uzlabošanai un citiem, šķietami primāriem un visiem pieejamiem pakalpojumiem. Tā vietā, lai tērētu resursus gaužoties, esmu izvēlējusies labdarības organizāciju, kuru atbalstīt un pielikt pirkstu labākas rītdienas vārdā. Nav jāgaida Ziemassvētku priekšvakars, mēs varam rīkoties jau tagad. Lai tās svētku gaismiņas nav tikai logos, bet mirdz arī mūsu sirdīs un labajos darbos.. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.