Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Apstiprināts jaunais Aizkraukles novada domes izpilddirektora vietnieks

AIZKRAUKLES NOVADA PAŠVALDĪBAS IZPILDDIREKTORA VIETNIEKA AMATĀ apstiprināts Gvido Liepiņš. Gintas Grincēvičas foto

Vakar Aizkraukles novada domes sēdē deputāti skatīja vienu jautājumu — jaunā Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka apstiprināšanu amatā. Domes sēdē piedalījās 12 no 19 deputātiem, kvorumam ar to pietika. Visiem balsojot “par”, amatā apstiprināja Gvido Liepiņu. Jaunais izpilddirektora vietnieks darba pienākumus sāks veikt nekavējoties — pirmdien, 9. oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piesakās septiņi pretendenti

Šī gada 27. jūlijā domē tika saņemts iepriekšējā izpilddirektora vietnieka Kaspara Sniedzīša iesniegums ar lūgumu izbeigt darba tiesiskās attiecības ar 28. augustu. No 21. augusta līdz 3. septembrim (ieskaitot) izsludināja pieteikšanos vakantajam amatam. Tam pieteicās septiņi pretendenti, no kuriem piecus aicināja uz klātienes pārrunām. Viens no diviem “aiz svītras” palikušajiem nebija iesniedzis visus nepieciešamos dokumentus, otrs neatbilda prasībām. Vairums pretendentu atbildīgajam amatam nebija vietējie, bet pārstāvēja apkārtējos novadus. “Gvido ir pietiekami pieredzējis, lai ātri varētu apgūt darba nianses un sākt pildīt pienākumus. Viņā ir mērķtiecība apvienojumā ar cilvēcību. Viņš ir orientēts uz mērķi, bet tajā pašā laikā saprot, ka darbinieki ir tie, kas faktiski veic darbu, bet mēs esam tikai vadītāji. Gvido saprot amata pienākumu būtību, viņa personīgās ambīcijas noteikti būs otrajā vietā, viņš koncentrēsies uz rezultātu,” par kandidātu sacīja izpilddirektors Uldis Riekstiņš, kurš Gvido Liepiņu pazīst kopš laika, kad abi strādāja banku sektorā.

Jaunais izpilddirektora vietnieks amatā apstiprināts uz pieciem gadiem, līdz 2028. gada 9. oktobrim, ar mēnešalgu 2719 eiro.

Vērtīgākais resurss — darbinieks

Jaunā izpilddirektora vietnieka faktiskā dzīvesvieta ir Jēkabpilī. Iepazīstinot ar sevi un uzrunājot klātesošos deputātus, G. Liepiņš pastāstīja, ka ar Aizkraukles novadu ir saistītas ģimenes saknes — viņa mamma uzauga Staburaga pagastā, kopā ar māsu apmeklēja vietējo pamatskolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšējais darbs G. Liepiņam bija saistīts ar LEADER projektu administrēšanu, viņš bija biedrības “Lauku partnerība Sēlija” izpilddirektors. Pirms tam viņš bijis SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs un “Swedbank” Jēkabpils filiāles vadītājs. “Bankas korporatīvā kultūra ir bijusi ārkārtīgi vērtīga. Kā darba devējs banka bija ļoti laba. Tā iemācīja, ka darbinieki ir vērtīgākais resurss uzņēmumos, kuros darbu vairāk veic cilvēki, nevis iekārtas. Tas bija labs paraugs, kā strādāt ar cilvēkiem, lai sasniegtu rezultātu, no kura mācīties,” sacīja Gvido Liepiņš. Turpinot jauno kolēģu iepazīstināšanu ar sevi, viņš pastāstīja, ka ir precējies, divu meitu tēvs. No vaļaspriekiem vērts izcelt lidošanu ar paraplānu.

Gvido Liepiņš 2021. gadā startējis pašvaldību vēlēšanās, un ziņās, ko viņš sniedzis par sevi, minēts, ka viņam ir trīs augstākās izglītības: Latvijas Universitātē iegūta darbmācības un rasēšanas skolotāja kvalifikācija, Latvijas Banku koledžā izmācījies par banku speciālistu, savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis inženierzinātņu bakalaura grādu ekonomikā. Pēdējā iegūtā izglītība Ogres tehnikumā pieaugušo izglītības programmā ir mežsaimniecības tehniķis. Sākoties karam Ukrainā, viņš iestājās un aktīvi darbojas Zemessardzē.

Cer iekļauties kolektīvā

Sākumā jaunais izpilddirektora vietnieks plāno diendienā mērot ceļu uz darbu Aizkrauklē, nākotnē — pēc vajadzības. “Ja nebūs nepieciešamības pēc obligātas fiziskas klātbūtnes, tad dažas dienas varētu strādāt attālināti. Šāda darba vide, kas nav pilnībā klātienes, ir labs jaunu speciālistu piesaistes veids, kas, domājot par neaizpildītajām vakancēm, nākotnē varētu būt saistošs risinājums,” izteicās G. Liepiņš. Domes sēdē jaunajam izpilddirektora vietniekam patika lietišķi jautrā kolēģu gaisotne. Viņš cer iekļauties kolektīvā, mācīties no jaunajiem kolēģiem un dalīties ar savām gūtajām zināšanām. “Mēs visi no kaut kā baidāmies — uztraucamies par ienākumiem, darbu, nokļūšanas iespējām un daudz ko citu. Svarīgi ir šīs bažas kliedēt vai vismaz parādīt reālo situāciju un ko mēs varam kopā darīt, lai risinātu šos strupceļa jautājumus. Darbs ar cilvēkiem mēdz būt kā viegls, tā arī grūts, reizēm emocionāls,” sacīja G. Liepiņš. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.