Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Apstiprina siltuma un ūdens tarifus Jaunjelgavas pilsētā

Siltumenerģijas ražotāja “EkoSil” katlumāja Jaunjelgavā. Imanta Kaziļuna foto

Aizkraukles novada dome izskatīja Jaunjelgavas apvienības pārvaldes priekšlikumu par ūdensapgādes un kanalizācijas, kā arī siltuma tarifa apstiprināšanu Jaunjelgavas pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltuma tarifs pilsētā atšķiras, jo ir dažādi piegādātāji un vairāki cenu ietekmējošie faktori.

Pašvaldības administrācijas Finanšu un grāmatvedības nodaļa septembrī veica ūdensapgādes un kanalizācijas izmaksu aprēķinu Jaunjelgavā un Aizkraukles novada dome apstiprināja Jaunjelgavas pilsētas ūdensapgādes un kanalizācijas tarifus, kas stāsies spēkā 1. novembrī. Ūdensapgādes tarifs noteikts 1,34 eiro par kubikmetru, kanalizācijas — 1,98 eiro par kubikmetru (ar PVN).

Tāpat domes sēdē deputāti skatīja jautājumu par siltumenerģijas tarifiem Jaunjelgavā. Apvienības vadītāja Gunta Zvaigzne-Avakova skaidro, ka tarifi pilsētā atšķiras, jo ir dažādas katlumājas, atšķirīgi katli un to nolietojums. Veicot siltuma tarifa aprēķinus, tiek ņemti vērā dažādi faktori, tostarp siltuma zudumi un citas pozīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzdzīvokļu mājām Kalna ielā 3 un Jēkabpils ielā 20 siltumapgādi, izmantojot granulas, nodrošina Jaunjelgavas apvienības pārvalde. Saskaņā ar veiktajiem aprēķiniem, siltumenerģijas tarifs Kalna ielā 3 noteikts 2,65 eiro par kvadrātmetru (89,74 eiro par megavatstundu bez PVN), bet daudzdzīvokļu mājā Jēkabpils ielā 20 — 2,54 eiro par kvadrātmetru ( 90,21 eiro par megavatstundu). Tarifi stājās spēkā 10. oktobrī. Lāčplēša un Jelgavas ielas mājām, kurām arī siltumu nodrošina apvienība, ar 11. oktobri siltumenerģijas tarifs noteikts 116,75 eiro par megavatstundu.

Siltumenerģijas ražotājs “EkoSil” 12. oktobrī iesniedza savu aprēķinu — visiem, kas Jaunjelgavā siltumu saņem no privātā uzņēmēja, ar 2023. gada 13. oktobri siltumenerģijas tarifs ir 97,98 eiro par megavatstundu bez PVN, bet karstā ūdens tarifs — 5,13 eiro par kubikmetru bez PVN. Šis nav lielākais siltuma tarifs novadā. Pateicoties apvienības vadītājas neatlaidībai, izdevās panākt mazliet mazāku tarifu nekā sākotnēji plānots. Kā jau iepriekš daudzreiz rakstīts, attiecībā uz privāto ražotāju pašvaldība ir ķīlnieka situācijā. Ja piedāvāto tarifu neapstiprinātu, jaunjelgaviešiem būtu jāmaksā vēl dārgāk. Pārtraucot līgumsaistības ar konkrēto uzņēmēju, pašvaldībai būtu jāizmaksā trīs miljoni eiro soda nauda. Dotajā brīdī nav izdevīgu alternatīvu.

Siltuma tarifi Jaunjelgavā apstiprināti 2023./2024. gada apkures sezonai. Izņēmums ir “EkoSils”, kas norādījis, ka konkrētais siltuma tarifs ir spēkā līdz šī gada 31. decembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.