Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aprit mēnesis kopš Krievijas armijas iebrukšanas Ukrainā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdienas rītā videouzrunā “Telegram” kanālā atzīmēja, ka ir pagājis mēnesis, kopš Ukrainas valsts un tauta varonīgi pretojas Krievijas iebrukumam. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“24.martā [aprit] mūsu pretošanās mēnesis. Ukrainas valsts, ukraiņu tautas varonīgās pretošanās Krievijas Federācijas nežēlīgam iebrukumam. Jau mēnesis mūsu aizstāvībai pret mēģinājumu mūs iznīcināt, noslaucīt no zemes virsas,” sacīja prezidents.

Viņš uzsvēra, ka Krievijas karaspēka sākotnējā iecere izjuka jau pirmajās iebrukuma dienās.

“Viņi domāja, ka ukraiņi nobīsies. Viņi domāja, ka mēs, ukraiņi, necīnīsimies. Viņi kļūdījās. Viņi neko nezina par mums, par ukraiņiem. Vispār neko nezina par brīvību. Par to, cik tā ir vērtīga. Viņi nezina, kā brīvība bagātina dzīvi, dod dzīvei jēgu,” sacīja prezidents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš gan konstatēja, ka okupantu Ukrainā “vēl aizvien ir ļoti daudz”. 

“Krievija sadabū dzīvo spēku no visurienes. Tehniku, aviobumbas, raķetes. Meklē algotņus pasaulē. Jebkādus neliešus, kas ir spējīgi šaut uz mums, uz mierīgiem cilvēkiem,” sacīja Zelenskis.

Viņš piebilda, ka Krievijas karaspēks sagrauj Ukrainas pilsētas, bez izšķirības nogalina civiliedzīvotājus, izvaro sievietes, nolaupa bērnus, apšauj bēgļus, sagrābj humānās kolonnas un piekopj marodierismu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“[Krievijas karaspēks] dedzina muzejus, spridzina skolas, slimnīcas un tamlīdzīgi. Viņiem mērķis ir universitātes, dzīvojamie kvartāli – jebkas. Krievijas karaspēks nezina ļaunuma robežas,” uzsvēra Ukrainas prezidents. 

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.