Stāstā par Ādamu un Ievu paradīzes dārzā Dievs uztic cilvēkiem svarīgu atbildību – rūpes par šo skaisto dārzu. Apzinoties, ka šī planēta ir mūsu mājvieta, arī mēs, Ievas bērni, turpinām misiju gādāt par pasauli. Ja nodarām videi pāri, sāp mums pašiem – visas ekosistēmas ir cieši saistītas. Klimata zinātnieki secinājuši, ka pie klimata izmaiņām lielākoties vainojama tādu siltumnīcefektu izraisošo gāzu kā CO2 augstā koncentrācija. Kā izrādās, arī mūsu apkures sistēmas izvēle spēlē lomu tajā, vai piedalāmies šajā procesā, ko sauc par globālo sasilšanu.
Sadarbībā ar Commodus, kas nozarē strādā jau vairāk kā 20 gadus, apskatīsim, kādas ir dabai visdraudzīgākās apkures sistēmas. Turklāt paturēsim prātā, ka sākot ar šo gadu, arī Ministru kabineta noteiktās prasības jaunbūvēm paredz neizbēgamu pievienošanos to pulkam, kas saimnieko atbildīgi – jānodrošina teju nulles enerģijas energoefektivitāte. Tāpat 1. reizi privātmāju īpašnieki var pieteikties atbalsta programmai energoefektivitātes celšanai, tostarp, nomainot apkures sistēmu.
Dabai draudzīgs kurināmais
Viens no veidiem, kā izšķirties par īsto apkures sistēmu, ir izvēlēties kurināmo, kas degšanas laikā rada vismazāko daudzumu gaisu piesārņojošo emisiju. Starp šiem kurināmajiem diemžēl tik ļoti mīlēto malku minēt nav iespējams – tās degšanas laikā rodas PM2,5 daļiņas, kas piesārņo gan gaisu, gan mūsu elpceļus, veicinot dažādas saslimšanas. Toties koksnes granulas ir viens no vislabākajiem risinājumiem – sastāvā pēc sadedzināšanas ir mazākais pelnu daudzums, tāpat arī zems slāpekļa un sēra daudzums. Lai izmantotu koksnes granulas, atbilstoša apkures sistēma būs granulu katls.
Kurināt nemaz nav obligāts priekšnoteikums, lai mājās būtu silti – siltumu var iegūt arī no zemes dzīlēm, izmantojot atjaunojamo zemes enerģiju, turklāt tādā veidā būtiski arī samazinot ugunsdrošības risku. Zemes siltumsūkņa izmaksas gan būs visaugstākās starp apkures veidiem, tomēr ilgtermiņā šī izvēle būs arī finansiāli vissaprātīgākā – rezultātā apkures izmaksas var samazināt pat līdz 80%. Commodus Nibe siltumsūknis nodrošina zemē uzkrātās saules siltumenerģijas izmantošanu, kas tajā saglabājas arī aukstākajos ziemas mēnešos.
Mudina nomainīt malkas krāsnis
Saskaroties ar klimata izmaiņu sekām, kuru vēstneši ir postošie ugunsgrēki, karstums un sausums, Eiropas parlaments noteicis kopīgu sapni – līdz 2050. gadam sasniegt CO2 neitralitāti. Arī Latvija apņēmusies izpildīt savu daļu šajā projektā – uzsvars likts uz smalko putekļu daļiņu PM2,5 samazināšanu. Piesārņojums ir pietiekami nopietns, lai mudinātu uz malkas krāšņu nomaiņu. Ar likumu tās aizliegtas netiek, tomēr katrs aicināts pieņemt uz izpratni balstītu lēmumu, apzinoties dabai draudzīgākas alternatīvas. Turklāt jau iepriekš minētais Commodus granulu katls piedāvā arī virkni citu priekšrocību – tas paredz daudz augstāku komforta līmeni, jo ar kurināšanu saimniekam vairs tik pat kā nav jānoņemas. Katls automātiski aizkuras un nodrošina vēlamo telpu temperatūru – saimniekam tik vien kā jāparūpējas par iestatījumiem un vismaz reizi nedēļā jāuzpilda bunkurs. Tie, kas jo sevišķi mīl laiskoties, var izvēlēties modernākos katlus, kas nodrošina arī pašattīrīšanas funkciju.
Vairāk par siltumsūkņiem, granulu katliem un granulu degļiem, kurus uzstādīt jau esošam malkas katlam, lai tajā varētu kurināt granulas, vai citām apkures sistēmām, jautāt aicinām commodus.lv, zvanot +37127088108 vai rakstot: info@commodus.lv.
Reklāma