Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

ANO Starptautiskā tiesa pieprasa Krievijai apturēt iebrukumu Ukrainā

Foto: EPA/LETA

ANO Starptautiskā tiesa trešdien pieprasījusi Krievijai apturēt iebrukumu Ukrainā, paužot dziļas bažas par Maskavas pielietoto spēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Krievijas Federācijai nekavējoties jāaptur militārās operācijas, ko tā uzsāka 24.februārī Ukrainas teritorijā,” kamēr tiesa pieņems lēmumu, paziņoja Starptautiskās tiesas tiesnese Džoana Donahjū.

“Tiesa ir ļoti nobažījusies par Krievijas Federācijas pielietoto spēku, kas rada ļoti nopietnas problēmas starptautiskajās tiesībās,” norādīja tiesnese.

27.februārī Ukraina oficiāli iesniedza prasību pret Krieviju ANO Starptautiskajā tiesā, pieprasot saukt Krieviju pie atbildības par jēdziena genocīds izkropļošanu, lai attaisnotu agresiju. Ukraina lūdza tiesu uzdot Krievijai apturēt iebrukumu, kamēr tā pieņems lēmumu, kas var prasīt gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautiskā tiesa tika izveidota pēc Otrā pasaules kara, lai atrisinātu konfliktus un domstarpības starp ANO valstīm. Savus spriedumus tā balsta uz līgumiem un konvencijām, šajā gadījumā uz konvenciju par genocīda novēršanu.

Lai gan Starptautiskās tiesas lēmumi ir saistoši, tās rīcībā nav reālu līdzekļu, lai nodrošinātu spriedumu izpildi. Taču eksperti uzskata, ka spriedums par labu Ukrainai palīdzētu uzlabot tās stāvokli uz starptautiskās skatuves.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.