Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Andris Barkāns: “Nākotnes plānos ir veidot īsfilmas par latviešu leģiona cīnītāju gaitām”

Pirms aptuveni 20 gadiem, kad tika veikta Ušuru purva izstrāde, Andrim Barkānam no Stāķiem bija iespēja redzēt tur atrasto vācu ķiveri, un tieši tajā mirklī viņa acis iedegās. Šobrīd viņam ir sava kara lietu kolekcija, un senākās viņa kolekcijas lietas datējamas ar Pirmo pasaules karu.
Par sevi Andri saka: “Esmu Otrā pasaules kara pētnieks tieši Latvijas teritorijā. Profesionāli ar to nodarbojos no 2006. gada. Bet vispār esmu militārais entuziasts, diezgan plaši pētu kara taktiskās atšķirības, arī citu valstu armijās, arī Sarkanajā armijā, bet specializācija man ir vācu vērmahts, attiecīgi latviešu leģions. Papildus man ir arī atsevišķs kolekcijas krājums par padomju okupācijas laiku, precīzāk latviešu dienestu PSRS bruņotajos spēkos. Uzsvars ir uz uniformām un ekipējuma daļu, dienesta literatūru. Ir arī plaukts ar grāmatām, piemēram, vācu okupācijas laikā izdotās pamatskolas mācību grāmatas, preses izdevumi ar kara propagandu. Nākotnes plānos ir veidot īsfilmas par latviešu leģiona cīnītāju gaitām, rekonstruējot filmā to notikumus. Šobrīd strādājam pie scenārija.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.