Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Alus darītava “Bursh” jaunu saimnieku rokās

Pļaviņu pusē, Aiviekstes pagastā, alus darītavā “Bursh”, notika tradicionālā ikmēneša Aizkraukles novada uzņēmēju tikšanās. Tās laikā brūža jaunie īpašnieki iepazīstināja ar sevi, kā arī alus gatavošanas procesu. Neizpalika arī dzērienu degustēšana.
Jaunie SIA “Ecos”, kam pieder alus darītava “Bursh”, īpašnieki ir pļaviņietis Aivars Skābarnieks un jēkabpilietis Dainis Līvs. Dainis pirms tam darbojās ēku celtniecībā, un, kā pats smejot saka, sešpadsmit reizes esot gājis prom no būvniecības. Dainis Līvs stāsta, ka ideja par alus darītavas pārņemšanu nākusi no tā iepriekšējā īpašnieka Mārtiņa Daģa. Kad Mārtiņu ievēlēja 14. Saeimā, viņš saprata, ka darbu uzņēmumā un Saeimā nevarēs apvienot, tāpēc izlēmis to pārdot. Dainim alus darīšana sen ir sirdslieta, domājis par brūža atvēršanu Jēkabpilī. Viņš saka: “Neesmu tik dziļi alus vārīšanas procesā kā Aivars, bet savu bērnību, pusaudžu gadu vasaras pavadīju Brenguļu alus darītavā.” Šobrīd abi vīri strādā tandēmā — Aivars atbildīgs par dzēriena gatavošanas tehnisko pusi, Dainis uzņēmies administratīvos jautājumus. Darījums ar uzņēmuma pārpirkšanu aizsākās novembrī, bet nopirka janvārī.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.