Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Alens Emīls Oknovs — Aizkraukles novada kultūras centra direktors. Kultūras pārvaldē vēl pāris vakances. (Video no domes sēdes)

Aizkraukles novada domes sēdē ar vienas balss pārsvaru, deviņiem deputātiem balsojot par, četriem — pret, četriem — atturoties, par Aizkraukles novada kultūras centra direktoru apstiprināja līdzšinējo iestādes kultūras darba organizatoru Alenu Emīlu Oknovu. Jaunievēlētais direktors pienākumus pildīt sāks 1. februārī.


Domas par atlases procesu dalās


Līdzīgi, kā tas bija Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejā, arī domes sēdē priekšlikums par Alena Emīla Oknova iecelšanu kultūras centra direktora amatā izraisīja diskusijas. Deputātiem bija ļoti atšķirīgi viedokļi — vieni saskatīja perspektīvas, citi oponēja, minot atlases kritērijus un prasības, kas, virzot kandidātu amatam, nav ņemtas vērā. Izvērtējot potenciālos iestāžu vadītājus, komisija piecu cilvēku sastāvā vērtēja pretendentu iestādes nākotnes attīstības redzējumu, izglītību un pieredzi. Domes deputāts Gatis Gūtmanis palika pie sava, uzsverot, ka gadījumos, kad runa ir par iecelšanu amatā, komitejas locekļi vēlētos vairāk informācijas. Viņš arī nepiekrita, ka deputātiem būtu akli jāuzticas procesa virzītājam. Savu nostāju deputāts pauda arī balsojumā.Pārmetumiem par procesa necaurspīdīgumu nepiekrita izpilddirektors Uldis Riekstiņš. Šādos jautājumos tiek pieaicināts jomas speciālists, kas šajā gadījumā bija Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne. Lai turpmāk nebūtu konfliktu vai neskaidrību, deputātiem vajag precīzi definēt, kādu iesaisti jautājumā vēlas. Viens no variantiem ir iekļaut interesentus komisijas sastāvā kā vērtētājus. Pirmās šāda veida pārmaiņas plānotas, izvērtējot kandidātus Jaunjelgavas kultūras centra direktora amatam. Vērtēšanas komisijai pieaicinās Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāju Uldi Dzērvi. Vēl viens variants būtu visu pretendentu CV izsūtīšana deputātiem. Ir vakances, kā tas bija ar apvienību vadītāju amatu pretendentiem, kad, vērtējot kandidātus, tika aizpildītas vērtējuma tabulas. Izpilddirektors šaubās, ka tabula ar cipariem tagad izturētu kritiku un punktu piešķiršana tāpat, visticamāk, tiktu apšaubīta. “Bez konteksta vērtējums neko neizteiktu. Nedzirdot kandidāta teikto pārrunās, nav iespējams izvērtēt komisijas locekļa vērtējumu. Ja nepiedalās vērtēšanā, tad jāuzticas komisijas locekļiem,” pēc domes sēdes skaidroja izpilddirektors.


Nostāju pauž balsojumā


Domes vadītājs Leons Līdums atgādināja, ka Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājam ir jāizrāda iniciatīva un jāiesaistās šādu lēmumu risināšanā, uz ko Uldis Dzērve atbildēja — kā var iesaistīties jautājumā, ja nezina, ka tāds tiek izskatīts? “Mani neviens neinformē, ka šāds iekšējais konkurss notiek. Ja es to nejauši uzzinu, tad varu iesaistīties. Kā jau izpilddirektors minēja, ir trīs lielie kritēriji — redzējums, izglītība un pieredze. Nezinot detaļas, bet, pazīstot virzīto kandidātu un pārējos pretendentus, mans vērtējums pret kritērijiem un konkrēto virzīto kandidātu ir šāds. Par redzējumu es zinu tik, cik ...

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

 1. Levitismu uzvaras gājiens vietējā izlējumā….
  Paklausieties sevi no malas… Ārprāc!
  Iestudējuma autoram-Oskaru ,farsa žanrā.
  P.S. Tas ir pa īstam?

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.