Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Akcijas laikā Pļaviņu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 3,16 tonnas elektrotehnikas

Lai veicinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” no 25. aprīļa rīta līdz 10. maijam aicināja Pļaviņu iedzīvotājus nogādāt elektrotehniku uz pagaidu pieņemšanas punktu. 15 dienu laikā tika savāktas 3.16 tonnas iekārtu, kas tālāk nonāks otrreizējā pārstrādē, lai kļūtu par izejvielām jaunu preču ražošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums šī gada pirmajā pusgadā izvietos nolietotās elektrotehnikas savākšanas pagaidu punktus arī citās Latvijas pašvaldībās – Aknīstē, Viesītē, Neretā un Ērberģē. Arī citas pašvaldības ir aicinātas pieteikt šādu punktu izveidi.

Akcijas ietvaros iedzīvotāji varēja nodot gan lielo sadzīves tehniku (ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis u.tml.), gan mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, fēnus, elektriskos svarus un citas ierīces. Tāpat bija iespējams nodot arī baterijas un akumulatorus. Akcijas rīkotāji atgādina, ka ārpus dažādām izbraukuma akcijām ir arī citi veidi, kā atbrīvoties no vairs nevajadzīgās elektrotehnikas, piemēram:

  1. Šķirošanas kastes mazajai elektrotehnikai veikalos visā Latvijā. Maza izmēra elektrotehniku un baterijas ērti nodot speciālajās šķirošanas kastēs, kas izvietotas tirdzniecības vietās visā Latvijā. Saraksts pieejams šajā kartē.
  2. Nodod iekārtu elektrotehnikas tirgotājam. Atsevišķi elektrotehnikas pārdevēji piedāvā iespēju, iegādājoties jaunu ierīci, pieņemt pircēja veco ierīci un nodot to pārstrādei. Pirms elektrotehnikas iegādes ir vērts painteresēties, vai konkrētais tirgotājs piedāvā šādu iespēju un ar kādiem nosacījumiem. Šādu pakalpojumu visā Latvijā nodrošina, piemēram, SIA “Tet”. Tieši pircējam tas ir ļoti ērts veids, kā parūpēties par vecās ierīces nodošanu pārstrādei.
  3. Šķirošanas laukumi visā Latvijā. Tāpat viena no iespējām nodot elektrotehniku pārstrādei ir to nogādāt uz kādu no vairāk nekā 70 Latvijā pieejamajiem atkritumu šķirošanas laukumiem, kur var nodot ne tikai nevajadzīgo tehniku, bet arī iepakojumu, stikla taru, auto riepas, spuldzes un daudzus citus šķirotos atkritumus. Par tuvāko šķirošanas laukumu ieteicams interesēties savā pašvaldībā, vērsties pie sava atkritumu apsaimniekotāja vai tā atrašanās vietu meklēt šajā kartē.

SIA “Eco Baltia vide” un “Latvijas Zaļais punkts” atgādina, ka nolietotās un vairs nederīgās sadzīves un elektroiekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” nodrošinātajām atkritumu šķirošanas iespējām un citiem pakalpojumiem pieejama www.ecobaltiavide.lv. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, zvanot pa tel.8717 vai rakstot uz e-pastu plavinas@ecobaltiavide.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.