Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Akcijā piedalās Kokneses pils un Vecmēmeles muiža

Vecmēmeles muiža. Foto no facebook.com/vecmemelesmuiza

Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” (LPMA) sākusi šī gada akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kurā piedalās arī divi Aizkraukles novada objekti — Vecmēmeles muiža un Kokneses viduslaiku pils.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā akcijā šogad piedalās 57 kultūrvēsturiskie objekti. Vecmēmeles muiža šajā akcijā piedalījās jau pagājušajā gadā, un tās saimniekiem ir pieredze akcijas viesu uzņemšanā. Šogad muižā piedavā ne tikai ekskursijas un kafijas pauzi Mēmeles upes krastā, bet, iepriekš piesakoties, arī laivošanas tūri pa Mēmeli. Pirmo reizi šogad šajā akcijā piedalās Kokneses viduslaiku pilsdrupas, kas apmeklētājiem piedāvā ekskursiju pa pili un naudas kalšanu.

Latvijas piļu un muižu apceļošana ir aizraujoša ģimenes lokā, draugu kompānijā, romantiskā divvientulībā vai lieliska iespēja dabas un vēstures mantojumu izjust vienatnē. Akcija noritēs līdz 28. oktobrim, un tajā paredzēts vērienīgs balvu fonds, kam varēs pretendēt aktīvākie akcijas dalībnieki.

Ir divu veidu iespējas, kā piedalīties akcijā un saņemt balvas. Viens no variantiem ir izveidot fotogaleriju sociālajā vietnē Facebook.com ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojot fotogrāfijas, kurās uz apmeklētās pils vai muižas fona ir redzams LPMA ģerbonis/logo (viens foto no katra objekta). Ziņa par izveidoto galeriju jāatsūta uz LPMA Facebook.com lapas kontu. Otrs variants ir jau ierastais, kad ceļotājs pats izdrukā akcijas kontrollapu, kuru iespējams atrast interneta vietnē www.pilis.lv, un akcijas objektos saņem tajā atzīmi par apmeklējumu.

Lai piedalītos balvu izlozē, ikvienam ceļotājam šogad ir jāapmeklē vismaz 10 akcijas objektu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.