Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizvadīts pirmais Aizkraukles novada sporta skolas izlaidums

Aizkraukles novada vidusskolas sporta zālē Draudzības krastmalā aizvadīts vēsturisks notikums — pirmais Aizkraukles novada sporta skolas absolventu izlaidums. Tā ir jauna tradīcija, kurā svinīgi sveica jaunos sportistus ar oficiāla dokumenta iegūšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sezonas noslēgumu atzīmē ar svinīgu pasākumu

Kaspars Židovs, Aizkraukles novada sporta skolas (ANSS) direktors, atklājot svinīgo pasākumu sacīja, ka jaunā tradīcija ieviesta, jo visi vienprātīgi uzskatījuši, ka sporta skolas absolventi ir pelnījuši saņemt dokumentu par profesionālās ievirzes izglītību atsevišķā, svinīgā norisē. Var šķist neierasti, ka izlaidums notiek augusta izskaņā, taču sportistu aprindās tas ir vispiemērotākais laiks — noslēdzas aktīvā sacensību sezona. Šogad Aizkraukles novada sportu skolu absolvēja 32 audzēkņi — lielākoties vieglatlēti, kā arī vairāki handbolisti no Skrīveriem un volejbolisti no Kokneses. “Liels paldies šo audzēkņu treneriem par ieguldīto darbu jauno sportistu sasniegumu kaldināšanā. Paldies audzēkņu vecākiem par atbalstu, bet vislielākais paldies pašiem audzēkņiem, nu jau absolventiem par uzrādītajiem augstajiem sasniegumiem dažāda mēroga sacensībās, Aizkraukles novada sporta skolas un novada vārda popularizēšanā ārpus novada un valsts robežām. Mēs ar jums lepojamies! Vēlu arī turpmāk būt aktīviem, ceru, ka jūsu ikdiena paliks saistīta ar fiziskām aktivitātēm. Neapstājieties pie sasniegtā, bet iekarojiet jaunas virsotnes,” absolventus, viņu vecākus, draugus un trenerus uzrunāja K. Židovs.

Jauna, paliekoša tradīcija

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā mācību gadā sporta skolu beidza V20 programmas četras treniņgrupas — ko var pielīdzināt 9. klases beigšanai. Visiem absolventiem ir iespēja turpināt trenēties Aizkraukles novada sporta skolā, vidusskolas posmā apgūstot profesionālās ievirzes sporta izglītības V30 programmu. Izlaidumā bez oficiālā dokumenta absolventi saņēma arī piemiņas medaļas, uz kurām bija ANSS logo un uzraksts “2023. gada absolvents”. Zīmīgi, ka svinīgais pasākums notika vidusskolas sporta zālē — sportistiem tik mīļā un pazīstamā vietā. Līdz šim Aizkraukles novada sporta skolas absolventiem apliecības pasniedza savas skolas izlaidumā, vai trenera organizētā pasākumā.

Jolanta Albrehta, ANSS metodiķe, izteicās, ka izlaidums piešķīra diplomam lielāku vērtību: “Audzēkņi ieguldījuši darbu vairāku gadu garumā. Izlaidums ir svētku notikums kā viņiem, tā vecākiem un treneriem. Pasākums izdevās, protams, ka šī kļūs par sporta skolas tradīciju.”

Tas ir tikai sākums!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārtiņš Holsts ir treneris ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Pasākumā diplomus saņēma vairāki viņa audzēkņi: “Agrāk diplomus jaunieši saņēma skolā vai savā treniņgrupā. Sporta skolas direktora Ērika Cīruļa laikā bija arī gadījumi, kad braucot no valsts mēroga sacensībām kaut kur apstājāmies un kā komanda sveicām tā gada absolventus. Ļoti labi, ka tagad mums ir savs, svinīgs pasākums, kurā sveikt sportistus, tāpat kā tas ir mākslas vai mūzikas skolā. Visi audzēkņi, kas saņēma apliecību, ir savas sportiskās karjeras pašā sākumā. Jaunieši ir atraduši savu disciplīnu, kurā turpmāk trenēties, dažiem ir divi veidi un lielā izvēle vēl tikai priekšā. Jādod iespēja viņiem turpināt trenēties un augt. Tas ir tikai sākums!”

Notikums, ko nekad neaizmirsīs

Sporta skolas diplomu saņēma arī Irēnas Vītolas audzēkne Linda Renāte Šmeikste. Jauniete regulāri piedalās Latvijas čempionātos. Šogad startēja Latvijas U20 vieglatlētikas čempionātā, lodes grūšanā izcīnīta 6. vieta, savukārt ANSS sezonas atklāšanas sacensībās “Metēju diena” kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Linda stāsta, ka izlaiduma dienā bija satraukusies, jo tas ir vēl nebijis notikums, taču pasākums izvērties skaists un sirsnīgs. Tāds, kas paliks atmiņā uz mūžu. “Bija patīkami saņemt diplomu oficiālā pasākumā. Aiz muguras vairāki treniņu gadi un šī bija skaista posma kulminācija. Tas bija zīmīgs notikums, ko nekad neaizmirsīšu. Treniņi piedeva dienai struktūru, man patika, ka zināju kur man ir jābūt. Nodarbībās pie treneres vienmēr biju gaidīta, tā bija produktīva laika pavadīšana. Protams, bija arī brīži, kad gribējās slinkot un treniņu izlaist. Saņēmos un dienas beigās biju gandarīta par sevi,” stāsta absolvente.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.