Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukliete Mirdza Elste: enerģijas daudz, bērni netur līdzi

Šonedēļ dubultsvētki ir aizkrauklietei Mirdzai Elstei, kura vienā dienā svin gan vārda, gan dzimšanas dienu. Mirdzas enerģiju un dzīves sparu var tikai apbrīnot, jo miera viņai nav ne mirkli. Ar Mirdzu Elsti tiekamies viņas darbavietā Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos”. No apsveicēju zvaniem telefons “karst”, taču viņiem nākas pagaidīt, kamēr mēs beidzam sarunu.
Vienmēr skolas laikā
Vaicāta, kā ir, ja vienā dienā jāsvin gan vārda, gan dzimšanas diena, Mirdza braši atbild, ka tas ir ļoti labi, jo iegadījās skolas laikā. “Citiem bērniem dzimšanas un vārda dienas vasarā, tad bija skumji, ka skolā neapsveica. Agrāk 23. martā bija trešā mācību ceturkšņa noslēguma diena, tās bija Putnu dienas. Man tas tiešām patīk.”
Vai vārda izvēle bija apzināta vienā dienā ar dzimšanas dienu? “Mani vecāki nevarēja vienoties par vārdu. Bija aizgājuši uz ciempadomi mani piereģistrēt. Tētis gribēja man likt savas mammas vārdu — Anna, mamma gribēja mani nosaukt par Zaigu. Beigās ciema priekšsēdētājs teica, lai liek to, kas ir dzimšanas dienā. Tā bija vienīgā izeja. Mani nosauca par Mirdzu,” stāsta gaviļniece.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.