Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles skolnieces gūst atzinību starptautiskā konkursā

SAŅEM ATZINĪBU. Aizkraukles novada vidusskolas audzēkne Sofija Silaraupa ir gandarīta par Londonas organizācijas konkursā iegūto atzinību.

Aizkraukles novada vidusskolas audzēknes Sofija Silaraupa un Gabriela Leila Hauka, kuras pabeigušas 5.c klasi, ieguvušas atzinību Londonas organizācijas “Never Such Innocence” rīkotajā vispasaules konkursā. Konkursam bija iesūtīts 3171 darbs no 96 pasaules valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedalīties šādā konkursā mudināja angļu valodas skolotāja Dace Bebriša. Viņa stāsta, ka organizācija “Never Such Innocence” savu darbību sāka ar projektu 9 — 18 gadu veciem bērniem un jauniešiem Pirmā pasaules kara piemiņai. Organizācijas nosaukuma vēstījumā ir uzsvars uz nevainīgumu caur bērna skatījuma prizmu. Kopš 2019. gada organizācija paplašināja savu fokusu, iekļaujot tēmu “Konflikts visos tā iespējamos izpausmes veidos no vēstures līdz pat mūsdienām”. Organizācijas mērķis ir dot iespēju bērniem un jauniešiem visā pasaulē paust savu viedokli par konfliktiem, nemieriem, savas izjūtas izsakot dzejā, mākslā, mūzikā.

RODAS ATRISINĀJUMS. Sofijas Silaraupas darbā uguns zem spuldzes simbolizē konflikta sākumu, tomēr, ja sirdis vienojas sarunās un sūta miljoniem labu domu, vārdu un emociju, rodas atrisinājums.

Šī mācību gada konkursa tēma bija “Life After Conflict” jeb “Dzīve pēc konflikta”. Bērni un jaunieši tika lūgti aizdomāties par tēmu “konflikts” — ko šis vārds viņiem izsaka, kādas asociācijas izraisa. Konkursa organizatori atgādināja, ka pēc ikviena strīda, vai tas būtu radījis cilvēka iekšējo pārdzīvojumu, vai tās ir nesaskaņas ģimenē, draugu vidū vai nemieri ir kā karš, ir nepieciešams laiks, lai no tā atgūtos, atjaunotos. Svarīgi ir atrisināt, atgūt, pārbūvēt, atspoguļot, atcerēties. Pusēm ir jāsanāk kopā, lai problēmu atrisinātu un celtu tiltu pār nesaskaņu plaisu.

Gabriela Leila Hauka, kura apmeklē Daces Bebrišas vadīto angļu valodas pulciņu, sacerēja dzejoli angļu valodā, tajā izsakot izjūtas, domājot par karu Ukrainā un paužot noliegumu karam. Savukārt Sofija Silaraupa, kura mācās arī Aizkraukles Mākslas skolā, konkursam nosūtīja zīmējumu. Tajā attēlota spuldze, kuras iekšpusē deg divas sirdis. Uguns zem spuldzes simbolizē nesaskaņu sākumu, tomēr, ja sirdis vienojas sarunās un sūta miljoniem labu domu, vārdu un emociju, rodas atrisinājums. Jebkuru konfliktu var vērst par labu, ja mēs meklējam risinājumu, un labais uzvar ļauno. Sofija stāsta, ka bijis grūti izdomāt, kā veidos zīmējumu. Iedvesmu devušas domstarpības, kas reizēm rodas ar māsu, un tad iedegas strīdu liesma, bet nesaskaņas tiek atrisinātas. Sofija ir gandarīta par vispasaules konkursā iegūto atzinību. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.