Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles skolēni uzvar konkursā “Radošais intelektuālis”

Konkursa uzvarētājas! No kreisās — Sanita Skrimble, Marta Virbule, Evelīna Ostvalde, Alīna Neija, Krista Grigoroviča, Evelīna Laukazīle un skolotāja Kristīne Balta. Komandā bija arī Rūta Židova. Foto no Patentu valdes

Aizkraukles novada vidusskolas komanda “Ekskluzīvās partneres” konkursā “Radošais intelektuālis” kļuvusi par Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas Skolēnu medaļas ieguvēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viss goda pjedestāls aizkrauklietēm

Konkursu skolēniem “Radošais intelektuālis” Patentu valde sadarbībā ar partneriem organizē jau ceturto gadu. Tajā sveic skolēnus, sākot no 4. klases, kuru komandas pēc žūrijas vērtējuma spējušas veiksmīgāk izpildīt radošos uzdevumus. Šogad bija jāizstrādā divi radoši uzdevumi par intelektuālā īpašuma tematiku, kas būtu aktuāli darbu radītāju vienaudžiem. Piemēram, izgudrojumi un patenti, preču zīmes, dizainparaugi, aizsardzība pret viltošanu un rūpnieciskā īpašuma nozīmīgums uzņēmējdarbībā.

Šogad savus darbus konkursam iesniedza 51 komanda, kas ir jauns pieteikumu skaita rekords. Apbalvotas deviņas spēcīgākās komandas no 26 Latvijas skolām. Laureātus noteica trīs klašu grupās, sveikti arī Patentu valdes simpātiju balvu un veicināšanas balvu ieguvēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Aizkraukles novada vidusskolas konkursam gatavojās vairākas komandas 4.- 6. klašu grupā, taču rezultātā tika nosūtīti kopā labāko četru komandu darbi. “Ar milzīgu prieku uzzinājām, ka trīs no mūsu iesūtīto komandu darbiem ir izvirzīti apbalvošanai. Nebijām gaidījušas, ka rezultāti būt tik iespaidīgi — visas pirmās trīs vietas vecuma grupā 4. – 6. klasei un arī prestižā Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas izcilības medaļa jeb trofeja,” stāsta skolotāja Kristīne Balta, kuras vadībā bērni darbojās.

Konkursā rada spēli

Gatavojoties konkursam, skolēni Mazā biznesa skolas interešu izglītības pulciņā gan pētīja Patentu valdes darbību, gan analizēja preču zīmes, patentu priekšrocības un mācījās par intelektuālo īpašumu. “Darbi, kurus iesūtījām konkursam, tika veikti ieguldot daudz laika gan mācību procesā, gan patstāvīgi. Skolēni izvēlējās radošo darba formu — spēli, un veidoja tās par Patentu valdes darbības tematikām tā, lai būtu gan izglītojoši, gan interesanti vienaudžiem,” piebilst skolotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan 1. vietu savā klašu grupā, gan arī Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas pasniegto izcilības medaļu ieguva komanda “Ekskluzīvās partneres”, kurā darbojās Krista Grigoroviča un Evelīna Laukazīle, jo viņu piedāvātās spēles bija pilnīgs oriģināldarbi, kurus pašas bija izdomājušas. 2. vietu ieguva Sanita Skrimble un Marta Virbule, 3. vietu – Evelīna Ostvalde, Alīna Neija un Rūta Židova.

“Mūs pārsteidza skolēnu radošums un īstenotās idejas. Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad savus spēkus pierādīja jaunāko klašu grupa, kas ieguva galveno titulu, norādot, ka oriģinālas idejas un izgudrojumi ir pa spēkam pat mazākajiem. Visi jaunieši bija patiesi radoši un uzdevumus par tik sarežģītu tēmu kā intelektuālais īpašums padarīja aizraujošus un saprotamus saviem vienaudžiem,” apbalvošanā sacīja Patentu valdes direktors Agris Batalauskis.

Pirmās vietas ieguvēji saņēma dāvanā planšetdatorus, otrās vietas ieguvēji tika pie bezvada skaļruņiem, trešās vietas ieguvēji — pie bezvadu austiņām. Kā arī visas skolotājas, kas palīdzēja skolēniem īstenot savas idejas, saņēma dāvanu karti grāmatnīcā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.