Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles seniori ieskandina Jāņus un priecājas par atjaunoto nojumi

Aizkraukles senioru biedrība “Askrāde”, kā jau ierasts, savus biedrus, domubiedrus un atbalstītājus uz Jāņu ieskandināšanu aicināja Aizkraukles novada sociālā dienesta ēkas pagalmā. Kopīgi rotāja pasākuma vietu, kopīgi klāja galdu un vienojās kopīgās dziesmās, ar kurām sanākušos priecēja Jānis Cielavs un Ainārs Uzulnieks no “Projekts 5 Jāņi”. Seniorus sveica arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris un sociālā dienesta vadītājs Edvarts Pāvulēns. Jau pēc brīža viņam pievienojās arī pārējās kolēģes no sociālā dienests, dziedātāju pulks kļuva kuplāks un dziesmas – skanīgākas. Ināra Gaile bija sagatavojusi arī izzinošus materiālus par to, kādi augi jāpin Jāņu vainagā, kādas ir svētku tradīcijas un ticējumi, un tuvākajā apkārtē pierakstījusi mūslaiku tautasdziesmas, kurās apdziedātas čaklās “Askrādes” dāmas. Vasaras saulgriežos pie sirsnīgiem sveicieniem, davaniņām un kārtīga jāņuzāļu pušķa tika arī divi biedrības Jāņi – Jānis Kuciks un Jānis Galviņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles senioru biedrības vadītāja Ērika Dāldere pastāstīja, ka lielāku svētku prieku radīja arī kāds sen lolots un nu labi padarīts darbs.

Svinot svētkus sociālā dienesta ēkas pagalmā, seniori regulāri izmantoja nojumi, kura tur saglabājusies vēl no tiem laikiem, kad šajā ēkā Daugavas ielā atradās bērnudārzs “Pasaciņa” – vairāk nekā 30 gadu. Vecā koka nojume savu laiku jau bija nokalpojusi un seniori sen sapņoja par to, ka nojumi vajadzētu atjaunot. Lai to paveiktu par pašvaldības līdzekļiem, vajadzīgs projekts, tāme, iepirkums vai cenu aptauja – katrā ziņā ilgi un sarežģīti, tāpēc seniori lēma, ka mēģinās tikt galā pašu spēkiem. Vispirms sarīkoja vecās nojumes nojaukšanas talku, demontēja grīdu, jumtu, citas koka detaļas. Darba gaitā atklājās, cik patiesībā šī būve jau bija nolietojusies. Taču nojaukt ir viena lieta, bet atjaunot vai būvēt no jauna – pavisam kas cits, un tam nu gan senioriem pašiem spēka nepietika, tāpēc tika meklēta palīdzība. Vislielāko paldies biedrības “Askrāde” seniori saka novada vadītājam Leonam Līdumam par idejas atbalstīšanu un Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldniekam Aigaram Zīmelim par praktisko palīdzību, kā arī visiem citiem, kas iesaistījās. Pašvaldība sagādāga granti un betona flīzes, kuras ieklāja nojumes grīdā. Savukārt kāds labvēlis, kurš vēlas palikt anonīms, atvēlēja naudu, lai varētu apmaksāt ukraiņu celtnieku brigādes darbu, uzklājot jaunu jumtu un veidojot sienu apdari. Nu seniori atkal varēs svinēt svētkus, rīkot sanākšanas un izstādes drošā un patīkamā vidē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.