Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pensionāriem arī šogad atmaksās biļetes braucieniem uz dārzu

Ilustrācija no canva.com

Neraugoties uz opozīcijas iebildumiem, Aizkraukles novada domes deputātu vairākums atbalstīja iespēju arī šosezon nodrošināt Aizkraukles pensionāriem braukšanas maksas atvieglojumus nokļūšanai uz dārzu. Prakse saglabāsies tāda pati kā pērn — braucējiem apmaksās 90 braucienu biļetes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novadā deklarētajiem pensionāriem un personām ar 3. invaliditātes grupu, kam ir dārziņi Daugavas kreisajā krastā vai Aizkraukles pagastā, vietējās nozīmes maršrutos Mēness iela — Līčupe (Sērene); Aizkraukles autoosta — Aizkraukles pagasts, atmaksās 90 braukšanas reižu biļetes laika periodā no 15. aprīļa līdz 15. oktobrim.

Lai saņemtu atvieglojumu, obligāti būs jāiesniedz pieteikums Aizkraukles valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā. Konkrētu pieteikuma iesniegšanas laiku izziņos vēlāk, to izraudzīsies tā, lai tas nesakrīt ar iedzīvotāju deklarāciju iesniegšanu. Periodā no 15. aprīļa līdz 15. oktobrim būs jākrāj braukšanas biļetes, par kurām samaksāts brauciens uz vai no mazdārziņa, un ne biežāk kā vienu reizi mēnesī biļetes kopā ar iesniegumu jāiesniedz klientu centrā apmaksai. Biļetes tiks apmaksātas tām personām, kuras iepriekš būs iesniegušas pieteikumu atvieglojuma saņemšanai un būs saņēmušas apliecinājumu tam. Joprojām spēkā paliek noteikums, ka personām tiek piešķirti atvieglojumi 100 procentu apmērā 90 braucieniem sezonas laikā. Ja tiks iesniegtas biļetes, kas pārsniedz šo skaitu, tās netiks apmaksātas. Tāpat neapmaksās biļetes, ja nebūs saņemts sākotnējais iesniegums — pērn bija daži šādi gadījumi.

Deputāti atbalstīja braukšanas maksas atvieglojumus, jo no iedzīvotājiem tiek saņemti lūgumi par tā nepieciešamību. Raugoties nākotnē, pastāv liela iespēja, ka pakalpojumu pārtrauks. Jāpiemin, ka izmaksas, kas saistītas ar biļešu atmaksu, tiks segtas no Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldes budžeta.

Pirms gada bija plānots, ka braucienu uzskaitei varētu izmantot personalizētās iedzīvotāju kartes, taču šī iecere neizdevās divu problēmu dēļ. Pirmkārt, tas prasītu finanšu līdzekļus, bet lielākais šķērslis ir interneta pārklājums — ne visur un vienmēr autobusā tas darbojas. Tas traucētu tehniski nodrošināt kartes skenēšanu brauciena fiksēšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.