Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pagasta bibliotēkai gadsimta jubileja

AIZKRAUKLES PAGASTA BIBLIOTĒKAS LASĪTĀJI ir arī pagasta sākumskolas bērni. Foto no “Staburaga” arhīva

100. jubileju atzīmē Aizkraukles pagasta gaismas pils — bibliotēka. Šogad svētki neiegadās īstajā datumā, tā kā pirmo reizi saviem lasītājiem grāmatu krātuve durvis vēra 1923. gada 29. februārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arhīva ziņas liecina, ka pie Aizkraukles dziedāšanas biedrības pagasta bibliotēka atvērta 1923. gada 29. februārī pagastmājā. Tikai tagad grūti pateikt, kurā vietā tas bija. Bibliotēkas krājumu toreiz veidoja 523 grāmatas. Pēc tam tā tika iekārtota kolhoza vecajā kantora ēkā — tās vajadzībām bija atvēlēta neliela telpa otrajā stāvā. Vēlāk pagastmājā — tur jau bija vairāk vietas, uz turieni tā tika pārcelta 70. gadu vidū. No 90. gadu sākuma bibliotēka mājvietu nav mainījusi, un lasītājiem tā atvērta pagasta kultūras nama ēkā. 19 gadu bibliotēku vada Aija Melne.

“Es vēlos, lai uz bibliotēku nāk gan pagasta cilvēki un lai pēc kādas jaunākas grāmatas brauc arī pilsētnieki. Visi ir gaidīti! Bibliotēkai jābūt, un tāpēc ir vajadzīgi lasītāji,” saka Aija Melne. Diemžēl pandēmijas laikā lasītāju skaits mazliet saruka. “Cilvēki noveco, katru gadu zaudējam kādu lasītāju, kurš redzes paliktināšanās dēļ vairs nevar palasīt. Tiem, kas dzīvo tālāk no centra, ir grūti nokļūt bibliotēkā. Bet prieks par tiem, kas nāk, un es ceru, ka tagadējam lasītāju pulkam vēl kāds pievienosies,” teic bibliotēkas vadītāja.

Bibliotēkā ir bagātīgs krājums, ko nemitīgi papildina arī jaunākās grāmatas, tā ka ir, ko izvēlēties. Pērn iekārtota telpa bērnu literatūrai. Šobrīd lasītāju vajadzībām ir nepieciešams jauns dators ar visām mūsdienīgajām programmām, lai var izmantot bibliotēkas piedāvātās datubāzes. Jaunieši tagad daudz lasa angļu valodā. Aija saka, šobrīd viņa šādas grāmatas bibliotēkai neiegādājas, jo nevar zināt, vai būs, kas tās lasa. Ja kādas grāmatas nav plauktā, kad lasītājam tā vajadzīga, aptaujājot pārējās novada bibliotēkas, vajadzīgā lasāmviela tiek atrasta. Kā visus gadus, arī šogad tiek abonēti periodikas izdevumi — “Staburags”, “Ievas Padomu Avīze”, “Ilustrētā Zinātne Junioriem”, “Ievas Veselība”, “Ievas Dārzs”, “Ievas Virtuve”, “Santa”, “OK”, “Mājas Viesis”, “Praktiskais Latvietis” u. c. No nozaru literatūras pieprasītākās ir psiholoģijas grāmatas. Kuras grāmatas šobrīd ir lasītāju iecienītās? Pagasta bibliotēkā tās ir no “Vakara romāna” sērijas, Ingunas Baueres darbi. Ar nepacietību tiek gaidīta katra Daces Judinas jaunā grāmata, interese nav zudusi arī par aizkrauklietes Elgas Kairišas romānu “Ne tagad, ne vēlāk, nekad!”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.