Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā šovasar vairākās iestādēs mainās vadītāji

Ilustratīvs attēls.

Vakantajiem amatiem izsludināta atkārtota pieteikšanās

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad atlūgumus savam darba devējam — Aizkraukles novada pašvaldībai — iesnieguši vairāku iestāžu vadītāji. Vieniem iemesls ir veselība, citiem dzīves apstākļu maiņa vai došanās pensijā.

Skrīveros pagasta pārvaldes vadītājs Arnis Mortukāns savu amatu atstās 29. jūlijā. Nostrādāja viņš šeit deviņus mēnešus — kopš pērnā gada 18. oktobra. Par savu izvēli skrīverietis saka, šāds pavērsiens jau bija gaidāms, tas saistīts ar iespēju realizēt sevi citā darba vidē. Lai arī jaunais darbs bija gaidīts, Skrīveru vadību pametot ar nožēlu. Šajā laikā iepazīti daudzi jauni cilvēki, iejuties amatā, iepaticies darbs, pienākumi.

Ar 1. augustu no darba aizies arī ilggadējais Seces pagasta pārvaldes, tagad pakalpojumu centra vadītājs — Arnis Mencendorfs. Viņu nesen apstiprināja amatā arī par Staburaga pakalpojumu centra vadītāju. Šajā amatā viņam pagājuši 13 gadi. Dodoties atpūtā gan veselības dēļ, kā arī lai vairāk laika varētu veltīt četriem mazbērniem. Jaunākais no viņiem pasaulē nāks šajā vai nākamajā nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atlūgumu savam darba devējam — Aizkraukles novada pašvaldībai — iesniedzis ilggadējais Daudzeses pamatskolas direktors Valdis Puida. Kā allaž, jokojot viņš saka: negribu, lai kādā dienā mani no skolas iznes ar kājām pa priekšu. Direktora amatā pavadījis 35 gadus un pirms tam astoņus gadus bija skolotājs šajā skolā. “Pienāca pensijas vecums, izmantoju situāciju un sev teicu — pietiek. Ar skolu neesmu salaulāts. Atalgojums šajā gadījumā nav būtiskākais iemesls. Atvilkšu elpu, un dzīve parādīs kādu ceļu. Pagaidām nodošos saviem vaļaspriekiem — makšķerēšanai un medībām,” saka nu jau bijušais direktors. “Pēc diviem gadiem būs skolas akreditācija. Jau iepriekšējā pateicu, ka uz jaunu akreditāciju neiešu. Ja jaunā būtu pēc četriem gadiem, varbūt vēl kādu laiku paliktu amatā.” Šobrīd skolas direktora amatam izsludināta atkārtota pieteikšanās.

Izglītības jomā pārmaiņas notiks arī Aizkraukles pagasta sākumskolā. Tās vadītāja Janīna Zolotorenko pēc 25 gadiem skolas vadībā jau no jūnija sākuma iestādes vadīšanu uzticējusi skolotājai Initai Vilciņai. Viņa ir direktora pienākumu izpildītāja, bet pašvaldība joprojām meklē piemērotu cilvēku pastāvīgam direktora amatam. Pirmajā atlases kārtā šai vietai pieteicās divi pretendenti, tomēr komisija, kas viņus izvērtēja, neatzina par amatam atbilstošiem.

Joprojām direktora meklējumos ir Andreja Upīša Skrīveru vidusskola. Aldis Rakstiņš to vadījis no 1994. gada oktobra. Konkurss par šo amata vietu bija, pretendents atrasts, un tuvākajā laikā pašvaldības Izglītības un kultūras komiteja vērtēs viņa atbilstību šim amatam. Gala lēmumu par šo kandidātu novada deputāti teiks domes jūlija sēdē.

Joprojām vakanta ir Jaunjelgavas komunālās daļas vadītāja vieta, jo līdzšinējais vadītājs Juris Zirnis kļuva par Sērenes pakalpojumu centra vadītāju, aizstājot Aivaru Strazdiņu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.