Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada skolas saņem jaunus datorus

Acer Chromebook511. Foto no acer.com

Lai mazinātu digitālo plaisu un datoru kā mācību līdzekli padarītu pieejamu ikvienā skolā ikvienam skolēnam, septembrī Izglītības un zinātnes ministrija sāka “Chromebook” digitālo iekārtu piegādi pašvaldībām visā Latvijā. Aizkraukles novada pašvaldība oktobra sākumā saņēma 499 “Acer Chromebook 511” iekārtas, kas šoreiz paredzētas 1. – 6. klases skolēniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes speciāliste IT jautājumos Santa Kalniņa pastāstīja, ka kopumā Aizkraukles novada pašvaldībai bez šīs būs vēl divas datortehnikas piegādes. Otrajā posmā novembrī 7. – 9. klašu skolēniem tiks piegādātas “Asus Chromebook CX1” iekārtas un trešajā posmā decembrī vidusskolēniem tiks piegādāti datori “HP Chromebook 14 G7”.

Darba grupā, kurā piedalījās novada Sociālā dienesta, IT nodaļas un Izglītības pārvaldes pārstāvji, pārrunāti nosacījumi un labākie risinājumi datortehnikas sadalei izglītības iestādēm. Ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijas, Aizkraukles novada pašvaldība izstrādā vienotu kārtību datortehnikas piešķiršanai izglītības iestādēm un nodošanai skolēniem mācību procesa nodrošināšanai. Kārtība paredz, ka saņemtos datorus uz vietas izglītības iestādē varēs izmantot gan skolēni, gan pedagogi.

Izmantojot portatīvo datortehniku uz vietas, izglītības iestādēm jānodrošina jēgpilns digitāls mācību process, nediskriminējot nevienu skolēnu grupu, tas nozīmē, ka datortehniku uz vietas izmantos jebkurš skolēns vai pedagogs, neatkarīgi no viņa atbilstības vai neatbilstības sociāli neaizsargātajai grupai. Datoru izmantošanai jābūt elastīgai, izmantojot tos gan mācību procesa nodrošināšanai, gan kā mobilās datorklases, gan patstāvīgā darba veikšanai izglītības iestādē vai, piemēram, mājas darbu izpildē pagarinātajā dienas grupā u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Datortehnikas piegāde ir tikai viens no projekta mērķa rādītājiem digitālās plaisas mazināšanai. Papildu plānots veikt arī priekšizpēti par interneta datu pārraides jaudas problēmām un vajadzībām izglītības iestādēs, lai paplašinātu iespējas digitālos mācību līdzekļus izmantot mācību procesā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.