Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada pašvaldība “zem lupas”. Nepamatoti izmaksātie pabalsti būs jāatgūst

Valsts kontrole veikusi lietderības revīziju pašvaldību personāla politikā pēc administratīvi teritoriālās reformas, vērtējot, cik veiksmīga izveidota jaunā struktūra un kādas kļūdas pieļautas. Izvērtēts Aizkraukles novads un atsevišķos aspektos arī bijušie novadi, kas tajā apvienoti.
Revīzija iekļāva vairākas pozīcijas — personāla resursu plānošana, rezultātu vadība jeb darba izpildes plānošana un novērtēšana, darbinieku atlīdzība, vai tā atbilst likumā paredzētajai, un mācību iespējas.
— To, kā pašvaldības iekārto savu jauno dzīvi, izveido struktūru, pārskata nepieciešamos personālresursus, skatījāmies jaunizveidotajos Aizkraukles un Ropažu novados, bet sadaļā, kur vērtējām darbinieku skaitu, piedāvājām sadarbību arī citām pašvaldībām, un atsaucās astoņas. Kopā ar mums strādāja to iekšējie auditori, izvērtējot savu personālu, cik tas nepieciešams konkrētās vietās pēc reformas, — informēja Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins, kurš skaidroja revīzijas gaitu un rezultātus laikrakstam “Staburags”.
Trūkumi konstatēti gan bijušajās, gan jaunizveidotajās pašvaldībās, un Edgars Korčagins uzsver, ka būtiski jāpilnveido izpratne par personāla politikas nozīmi sekmīgai pašvaldību funkciju izpildei. Viens no klupšanas akmeņiem ir tas, ka pašvaldības darbinieku skaitu noteikšanu ļoti maz balsta pēc datiem, bet pamatā uz iepriekšējo pieredzi. Atsevišķos gadījumos pašvaldības bija pieaicinājušas konsultantus, bet netika izvērtēti konkrēti produktivitātes rādītāji.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.