Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada pašvaldība atsaucas iedzīvotāju iniciatīvai

Priekpilns nobrauciens. Ziemas prieku baudīšanai aizkrauklieši ir iecienījuši kalniņu aiz kafejnīcas “AK Gardumi”. Šļūkšanu apdraud koki un strautiņš, kurā nobrauciens beidzies daudziem kalniņa apmeklētājiem.
Gintas Grincēvičas foto

Sociālajā vietnē Facebook.com aizkrauklietis Aleksis Ļebedevs vērsa Aizkraukles novada domes uzmanību uz bērnu iecienīto kalniņu aiz kafejnīcas “AK Gardumi” un lūdza pašvaldību palīdzēt veikt uzlabojumus, lai kalniņš būtu droša izklaides vieta visiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Varbūt ir kāda iespēja salikt mīk­stus apvalkus kokiem, nolikt norobežojumu upītei, atdalīt mazu bērnu trasīti no lielo puišu un meiteņu ragavu trases? Šis kalns ir forša vieta, kas vakaros pulcē ļoti daudz bērnu un vecāku. Varbūt iespējams uzlikt pagaidu apgaismojumu? Varbūt novadam ir veci vingrošanas paklāji vai prožektori no pasākumiem, ko varētu izmantot kalna labiekārtošanā?” aicinājumu publicēja Aleksis Ļebedevs. Ieraksts guva lielu atsaucību, cilvēki atbalstīja uzlabojumus un dalījās personīgajos stāstos par piedzīvoto uz kalna. 

Arvis Upīts, Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists, stāsta, ka iedzīvotāji ir sadzirdēti. Ar iniciatīvas autoru notikušas pārrunas, un tagad pašvaldība meklē risinājumus, lai pēc iespējas drīzāk īstenotu uzlabojumus.

“Esam apsprieduši gan apgaismojuma iespējas, gan dažādu drošības mehānismu ieviešanu. Esam sazinājušies ar novada slēpošanas trasēm un lūguši, vai viņiem nav iespējas aizdot vai uzdāvināt bamperjoslas starp kokiem. Sporta centram apvaicāsimies, vai nav kādi lieki vingrošanas matrači. Sarežģītāk ir ar iespēju ierīkot apgaismojumu. Tehniski iespēju īsti nav, esošie prožektori nav paredzēti kalna izgaismošanai,” stāsta Arvis Upīts. Pagājušajā ziemā Aleksis pašvaldībai ziņoja par metāla konstrukcijām, paklāju sitamo statīvu uz kalna, ko drošības dēļ lūdza noņemt. Pašvaldība operatīvi reaģēja un stieņus aizvāca. 

Iespējams, kalna labiekārtošanu varētu realizēt ar biedrību atbalstu, izmantojot Aizkraukles mazo projektu naudu, kas līdz gada beigām atlicināta budžetā. Piesaistīt var līdzekļus līdz 800 eiro. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.