Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada kolektīvi ar panākumiem piedalās sarīkojumā/skatē “Skanēt skan, vizēt viz”. Saņem I un II pakāpes vērtējumu

PRIEKŠNESUMU SNIEDZ Kokneses “Tīne”. Gintas Zīvertes foto

Siguldas novada Lēdurgā norisinājās Piedaugavas un Vidzemes Piejūras novadu reģionālais sarīkojums/skate “Skanēt skan, vizēt viz”, kurā ar labiem panākumiem piedalījās Aizkraukles novada kolektīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis pasākums notiek saistībā ar Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmu “Pulkā eimu, pulkā teku 2024”, un tā mērķis ir bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratības veicināšana.

Piedaugavas novadu pārstāvēja Aizkraukles puses bērnu un jauniešu folkloras kopas — I. Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopa “Tīne” (vadītāja Inguna Žogota), Aizkraukles novada vidusskolas folkloras kopa (Ināra Pumpase), Kokneses pamatskolas-attīstības centra folkloras pulciņš (Agita Lindenberga) un Pļaviņu vidusskolas folkloras pulciņš (Kristīne Rulle).

“Piedaugavas novadā ir astoņas kopas, Vidzemes Piejūras — četras, un šoreiz mēs braucām pie viņiem,” stāsta Inguna Žogota, Piedaugavas novada kopu koordinatore. “Katram kolektīvam bija jāparāda septiņu minūšu programma. Tēma ir skaņa, skaņu ainava — viss, kas saistīts ar skanējumu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarīkojuma organizatori bija gādājuši, lai diena būtu piesātināta. Folkloras kopu dalībnieki ne tikai dziedāja un dejoja, bet varēja piedalīties dažādās nodarbībās un meistardarbnīcās. Tā bija nodarbība “Skaņas virs tevis, zem tevis un tevī pašā” Lēdurgas dendroparkā, viesošanās pie Lēdurgas audējām, kā arī darbošanās rudzu pīrāgu darbnīcā un sūreņu svilpju darbnīcā.

Kā tad veicās skatē? Kokneses “Tīne” un Aizkraukles novada vidusskolas folkloras kopa mājās pārbrauca ar I pakāpes vērtējumu, savukārt pļaviņiešiem un koknesiešiem piešķirta II pakāpe. “Visi bija centušies un domājuši par savām programmām,” bilst Inguna Žogota. “Priekšā kopmēģinājumi, jo jāmēģina kopīgās rotaļas, kas ir katram novadam.

18. un 19. maijā jau 40. reizi norisināsies Latvijas mēroga sarīkojums “Pulkā eimu, pulkā teku” sarīkojums, šoreiz tas būs Zasā.” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.