Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā izveidotas slēpošanas trases

PIRMIE, KAS ŠOGAD ATKLĀJA SLĒPOŠANAS SEZONU, bija sporta un atpūtas komplekss “Mailes” Vietalvas pagastā. Foto no “Staburaga” arhīva

Pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem, sniega daudzumam un gaisa temperatūras stabilitātei, daudzviet Aizkraukles novadā izveidotas slēpošanas trases. Tiem, kam nav sava inventāra, to var nomāt kādā no nomas punktiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkrauklē slēpotājus gaida trīs izveidotās trasēs — pilsētas stadionā, iepretim sporta centram un gar Daugavu pie pagasta karjera, kur izveidota astoņus kilometrus gara trase klasiskajam stilam. Aizkraukles novada sporta centrā pie dežuranta iespējama slēpju noma, slēpes drīkst izmantot tikai izveidotajās slēpošanas trasēs.

Tāpat kā iepriekšējos gados, slēpošanas trase ierīkota arī Kokneses stadionā, sporta centrā darbojas slēpju noma. Lielākoties nomu izmanto iesācēji. Sazinoties ar sporta centra direktoru Dāvi Kalniņu, tiek sagatavots piemērotākais slēpju pāris — piemeklētas attiecīga garuma slēpes, slēpju zābaki un nūjas.

Vietalvas sporta un aktīvās atpūtas kompleksā “Mailes” šobrīd ir sagatavotas vairākas slēpošanas trases. Iespējama slēpju noma, kā arī tiek piedāvātas naktsmītnes ilgāku ziemas prieku baudīšanai. Sporta bāzē “Jankas-Jaujas” sagatavotas slēpošanas trases vairāk nekā piecu kilometru garumā. Otrdienās, trešdienās un ceturtdienās trases ir izgaismotas (gaismu ieslēdz un izslēdz pats slēpotājs, instruktāža ir sporta bāzē). Trašu izmantošana ikvienam interesentam ir bez maksas. Slēpošanas bāzē “Cigoriņš” ir trases distanču slēpotājiem, darbojas arī nobrauktuves no kalna un kameršļūkšanas trase. Uz vietas — inventāra noma. Sporta un atpūtas komplekss “Mežezers” ir atvēris apmeklētājiem kameršļūkšanas trasi. Kalns tiek gatavots aktīvā sporta veida cienītājiem, lai jau šajā nedēļas nogalē sāktu darbu. Kā ierasts, uz vietas būs arī inventāra noma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1200 metru gara slēpošanas trase izveidota arī Neretā pie Dienvidsusējas upes. Šeit ziemas prieki jābauda ar savu personīgo inventāru.

Vairākas slēpošanas trases izveidotas Vecbebros. Stadionā — 250 metru gara, sešus līdz astoņus metrus plata, apļveida trase slidsolim. Mežaparka pļavā, aiz degvielas uzpildes stacijas “Virši-A”, iekārtota 1,4 kilometrus gara trase slēpošanai klasiskajā solī, vēl viena trase 250 metru garumā ir pie “Lācīšiem”. Pie skolas izveidota 500 metru klasiskā soļa trase sporta nodarbību vajadzībām. Inventāru nav iespējams nomāt. Trašu izmantošana atkarīga no laikapstākļiem, pēc pamatīgas snigšanas trases nepieciešams atjaunot, sniega motociklu trašu sliežu izveidei ved no Aizkraukles.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.