Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā gatavojas streikam

Vakar Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija paziņoja, ka protesta gājiens un plānotais pedagogu trīs dienu streiks, ko paredzēts sākt 24. aprīlī, tomēr notiks, jo nav panākta visu prasību izpilde. Tam gatavojas arī Aizkraukles novadā, taču ne visās izglītības iestādēs. Būs tādas, kuras būs slēgtas pilnībā, dažas strādās daļēji, vēl dažas — turpinās darbu ierastajā ritmā. Foto no “Staburaga” arhīva

Vakar Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija paziņoja, ka protesta gājiens un plānotais pedagogu trīs dienu streiks, ko paredzēts sākt 24. aprīlī, tomēr notiks, jo nav panākta visu prasību izpilde. Tam gatavojas arī Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi kā rudenī, kad bija paredzēts streiks, ko pēdējā brīdī tomēr atcēla, arī šoreiz izglītības iestādes ir piesardzīgas. Lielākoties katra iestāde informējusi, ka tā gatavojas streikam. Ja tas notiks, lielākā daļa skolu un bērnudārzu darbinieku tajā piedalīsies, bet par konkrētu rīcību paziņos.

Aizkraukles novada Izglītības pārvalde informēja, ka nozares arodbiedrība iesniegusi pieteikumus no 13 izglītības iestādēm novadā. Situācijas ir dažādas — kāda būs pilnībā slēgta streika laikā, citas tajā nepiedalās vai strādā daļēji, ko precizēs, un šodien būs precīzāka informācija.

Visvairāk streiku atbalsta Aizkrauklē. Tam gatavi arī pirmsskolas izglītības iestādē “Zīlīte”, kur tam pieteikušies lielākā daļa, bet ir arī darbinieki, kuri nestreikos. Strādās četras grupas, bet astoņas būs slēgtas. Par kārtību, kādā organizēs darbu precīzi informēti vecāki. Aizkraukles pagasta sākumskola vecākus e-klasē informējusi, ka lielākā daļa iestādes skolotāju piedalās streikā, tāpēc tā no 24. līdz 26. aprīlim būs slēgta un audzēkņus neuzņems. Pedagogi, kuri streikā nepiedalās, strādā un  sniedz konsultācijas izglītojamajiem pēc individuāla grafika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Gaiša Kokneses vidusskolas direktore Inese Saulīte informēja, ka lielākā daļa skolotāju piedalīsies streikā un šajās dienās nestrādās. Tie, kuri nepiedalīsies, vadīs mācību stundas attālināti tiešsaistē. Līdzīga situācija ir arī citās aptaujātajās skolās.

Viena no iestādēm, kas nepiedalās streikā, ir Skrīveru pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis”. Tās vadītāja Inta Rinmane teic, ka darbinieki bija pieteikušies plānotajam streikam rudenī, bet šoreiz atsaucība tam nav bijusi. Tā ka iestāde strādās bez izmaiņām. Arī Neretas J. Jaunsudrabiņa vidusskolā turpināsies ierastais ikdienas darbs. Direktore Viktorija Trukša informēja, ka streikam pieteikušies divi darbinieki, pārējie strādās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija paziņoja, ka protesta gājiens un plānotais pedagogu trīs dienu streiks, ko paredzēts sākt 24. aprīlī, tomēr notiks, jo nav panākta visu prasību izpilde. Tam gatavojas arī Aizkraukles novadā, taču ne visās izglītības iestādēs. Būs tādas, kuras būs slēgtas pilnībā, dažas strādās daļēji, vēl dažas — turpinās darbu ierastajā ritmā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.