Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada dome izveido jaunu štata vietu

Publicitātes foto no https://www.reitingi.lv

Aizkraukles novada dome Izglītības pārvaldes amatu sarakstā iekļāva jaunu štata vietu — izglītības speciālists izglītības tehnoloģiju jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apspriežot jaunās štata vietas nepieciešamību, deputātu vidū raisījās diskusijas par to, kādēļ tāda vajadzīga, jo skolās ir informātikas skolotāji un novada domē ir Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nodaļa. Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa pamatoja, ka šāds speciālists nodrošinās situācijas izpēti un pedagogu izglītošanu digitālajā pratībā, jo apmēram 70% mācību līdzekļu ir digitālajā formā, turklāt pedagogu ikdienā ienāk arvien jauni digitālie mācību līdzekļi. Viņa uzsvēra, ka jaunais speciālists nodarbosies nevis ar interneta tehnoloģiju, bet ar izglītības tehnoloģiju ieviešanu. Informātikas skolotājiem kolēģu apmācīšana ir papildu darbs, un mūsdienās atbildība par skolēnu digitālajām kompetencēm ir ne tikai informātikas skolotājiem, bet arī citu priekšmetu skolotājiem, jo informācijpratība, medijpratība ir ļoti nepieciešamas ikdienas prasmes. Arī Izglītības un zinātnes ministrija norādījusi, ka pedagogiem nepieciešams metodiskais atbalsts digitālo prasmju apguvē. Skolu pedagogiem valstī, tajā skaitā Aizkraukles novadā, ir dažādas pakāpes prasmes.

Deputāts Aigars Lukss jautāja, kas notiks, ja jaunais speciālists konstatēs — novada skolās viss ir kārtībā, pedagogi jau tagad labi ar visu tiek galā. Kas notiks pēc gada, diviem, kad visi pedagogi būs apmācīti, varbūt šāds speciālists vairs nebūs nepieciešams. Izglītības pārvaldes vadītāja uzskata, ka tā noteikti nebūs. Viņai piekrīt arī domes priekšsēdētājs Leons Līdums un Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas vadītājs Uldis Dzērve — tehnoloģijas attīstās, un skolotājiem būs jāapgūst arvien jaunas digitālās prasmes.

Vai jaunajam amatam tiks rīktos konkurss vai arī tiks meklēts kandidāts no pašvaldības darbinieku loka? Sarmīte Kļaviņa teic, ka Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajiem kursiem divu gadu garumā no Aizkraukles novada pieteicās divi kandidāti un kursus pabeidza viens. Šim pretendentam tiks piedāvāts veikt jauno darbu. Līdzekļi darba apmaksai jau bija iekļauti šī gada budžetā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.