Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada dome apvienos speciālistu darbu, izveidojot Komunikācijas nodaļu

Aizkraukles novada domes ēka. Foto: Bontrager / Aleksandrs Timofejevs

Aizkraukles novada dome nolēma izveidot jaunu Komunikācijas nodaļu. Tajā kopā strādās pašvaldības sabiedrisko attiecību un uzņēmējdarbības speciālisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidroja Aizkraukles novada domes izpilddirektora vietnieks Gvido Liepiņš, šis jautājums pašvaldībā apspriests sen, lai sasniegtu labākus darba rezultātus un izmatotu esošos resursus. Izvērtējot funkcijas un darbību, pašvaldībā secinājuši, ka uzņēmējdarbības speciālisti savā darbā arī galvenokārt veic komunikāciju ar savu mērķauditoriju — novada uzņēmējiem, tāpēc veiksmīgi varētu strādāt sadarbībā tieši ar sabiedrisko attiecību speciālistiem. Esošās Sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieku slodzēm pievienos 1,5 slodzi no Uzņēmējdarbības atbalsta centra un Pļaviņu apvienības pārvaldes tirgus pārvaldnieka amata 0,5 slodzi. Darbinieku skaits nepalielinās, jo gada beigās likvidēta 1,5 slodze Sabiedrisko attiecību nodaļā, ko ilgstoši nevarēja aizpildīt, un 0,5 slodze tirgus pārvaldnieka amatam Pļaviņās. Jauno nodaļu vadīs esošais Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Arvis Upīts. Viņš atzina, ka sadarbība ar uzņēmējdarbības speciālistiem bijusi līdz šim, un kopīgas ieceres ir arī turpmāk. Pārstrukturēšanās palīdzēs arī ietaupīt pašvaldības līdzekļus.

Lai arī šis jautājums domē apspriests jau iepriekš, pirms lēmuma pieņemšanas tomēr raisījās diskusijas. Pašvaldības deputāts Guntis Libeks atzina, ka neatbalsta šo lēmumu, jo, viņaprāt, nav pareizi, ka nebūs sava uzņēmējdarbības centra, nodaļas speciālistu pienākumus veic trīs deputāti un, kāpēc vadītājam jāpalielina alga.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums skaidroja, ka uzņēmējdarbības centrs savulaik izveidots saistībā ar projektu. Tagad tas noslēdzies, un, saglabājot nosaukumu, uzņēmējdarbības speciālistes turpina strādāt, sniedzot atbalstu uzņēmējiem, turklāt jaunās labiekārtotās telpās pašvaldības ēkas pirmajā stāvā. Kopīgs darbs vienā nodaļā dos lielāku ieguvumu. Arī sabiedrisko attiecību speciālistiem mainās un papildinās darba pienākumi, ne tikai informējot iedzīvotājus par aktualitātēm pašvaldībā. Kā piebilda pašvaldības vadītājs — viņu pienākumi nereti pārsniedz darba laiku, un tie tikai palielināsies. Arī citi deputāti atzina, ka informētība ir ļoti nozīmīga pašvaldībā. Diskusijas gan raisījās par darba algas palielināšanu — vai tas jādara šobrīd, un ar ko vienas nodaļas vadītājs atalgojuma ziņā nozīmīgāks par citiem.

Veidojot Komunikācijas nodaļu, izstrādāti tās darbības principi. Arvis Upīts atzina, ka viens no tiem ir arī samazināt izdevumus. Jautājums, pie kā plānots strādāt, ir drukātā informatīvā izdevuma apjoms, jo liela daļa cilvēku to izlasa elektroniski. Vai tas nepieciešamas katrā pastkastītē, vai var nodrošināt lielākoties pakalpojumu centros un iestādēs, un tikai daļai nogādāt līdz mājām, kuri būs pieteikušies šādam pakalpojumam. Tas viss palīdzētu samazināt izdevumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.