Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā darbiniekus meklēs publiskos konkursos

Aizkraukles novada pašvaldībā joprojām vakantas aptuveni 20 dažādu darba vietu, un nupat atjaunots iestāžu vakanču uzskaitījums. Joprojām tiek meklēts būvinspektors, divi pakalpojumu centra vadītāji, dažādu priekšmetu skolotāji, pirmsskolas iestāžu darbinieki, pavāri, aprūpētāji un citi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nesen vakanta kļuvusi Sērenes pagasta pakalpojuma centra vadītāja vieta. Ilggadējais pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Strazdiņš devies pensijā.

Uldis Riekstiņš, Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors, stāsta, ka problēmas nokomplektēt darbiniekus ir gan augsti apmaksātām darbavietām, gan vakancēm ar zemāku atbildību. Darbinieku trūkst sociālās aprūpes jomā, deficīta kategorija ir aprūpētāji, trūkst pavāru. “Šīm vakancēm ir relatīvi neliels atalgojums, tajā pašā laikā darbiniekam jābūt ar iemaņām, atbildību un labu attieksmi. Tāpat grūti piesaistīt augsta līmeņa speciālistus — IT jomas darbinieku, būvinspektoru. Bebru pagasta pakalpojumu centra vadītāja vietai neviens nepiesakās. Atalgojums šķiet labs — nepilni 1200 eiro. Nezinu, kas ir tie iemesli, kādēļ šīs vakances ir grūti nokomplektēt, varbūt atbildības nasta, kas nāk līdz ar darba pienākumiem. Vakances ir dažādas, tomēr vislielākās grūtības ar darbinieku piesaisti ir tieši diagonāli pretējos galos — vienkāršāka darba veicēji ar relatīvi zemāku atalgojumu un speciālisti, kuriem ir liela atbildība.”

Jau tuvākajā nākotnē pieejamo vakanču skaits Aizkraukles novada pašvaldībā un tās iestādēs, visticamāk, vēl pieaugs. “Uzskatu, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas aicinājums saistībā ar teritoriālo reformu primāri darbu piedāvāt esošajiem speciālistiem ir izsmelts. Visticamāk, turpmāk visām vakancēm tiks izsludināta publiska pieteikšanās. Tas nozīmē, ka publiskajā telpā vakanču būs vairāk,” stāsta izpilddirektors. Izmaiņas tiks nostiprinātas iekšējās kārtības noteikumos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.