Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada centrālā bibliotēka vēlas veidot pievilcīgu vidi bērniem

Aizkraukles novada centrālā bibliotēka

Aizkraukles novada centrālā bibliotēka vēlas piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrības rīkotajā projektu konkursā “Iedvesmas bibliotēka” un pieteikt savu ideju par bibliotēkas vides uzlabošanu un piedāvājumu attīstīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada centrālās bibliotēkas vadītāja Kristīne Vilsone ieceri par dalību konkursā izklāstīja domes deputātiem, jo atbalsta gadījumā ieceres īstenošanai būs nepieciešams pašvaldības līdzfinansējums.

Kristīne Vilsone pastāstīja, ka vēlētos pārveidot tieši bērnu literatūras nodaļas telpas, lai tās kļūtu ērtas, patīkamas, lai tajās būtu gan atsevišķa vietiņa lasīšanai un atsevišķa vieta pasākumiem. Šobrīd tās ir neizteiksmīgas un nav pievilcīgas bērniem un viņu vecākiem. Plauktiem bibliotēkā jābūt atbilstošiem bērna augumam un attiecīgajam vecumam, taču šobrīd tie ir par lielu un nesamērojami ar bērnu vajadzībām un neatbilstoši jaunajām tendencēm. Vadītāja stāsta, ka vēlētos ne tikai nomainīt plauktus un mēbeles, bet veidot arī jaunu interjeru, paplašināt telpas un to pielietojumu un veidot to kā ģimenes bibliotēku.

Ja bibliotēka projektu konkursā gūs atbalstu, iecere tiks īstenota nākamajā gadā un tās budžets ir līdz 20 000 eiro ar pašvaldības garantēto līdzfinansējumu 50% apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada dome bibliotēkas iniciatīvu atbalstīja un izsniedza arī apliecinājumu par līdzfinansējuma nodrošināšanu.

Aizkraukles novada centrālā bibliotēka šobrīd arī izsludinājusi konkursu “Mana sapņu bibliotēka”, kurā līdz 1. augustam ikviens ir aicināts iesniegt savu radošo darbu, kādu viņš redz savu sapņu bibliotēku un kādu vēlētos redzēt Aizkraukles bibliotēkas bērnu nodaļu. Interesantāko darbu autori saņems balvas. 

Uzziņa

 Aizkraukles novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ir 644 lasītāji, tā apkalpo pirmsskolas vecuma un skolas vecuma bērnus, jauniešus, bērnu vecākus, skolotājus u. c. interesentus. 32 % lasītāji ir no 1.—3. klases, 32 % — no 4.—6. klases. 21% — 7.— 9. klases grupā. 15% ir pirmsskolas vecuma bērni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Pagājušajā gadā Bērnu literatūras nodaļa ir apmeklēta 6916 reizes. Vislielākais apmeklējumu skaits ir nodaļas abonementā, kas ir 77% no kopējā apmeklējuma.

 Bērnu literatūras nodaļā gada laikā izsniegtas 10 239 vienības, vidēji katrs bibliotēkas lietotājs izmantojis 16.

 Nodaļas pakalpojumus izmantojuši arī 35 vidusskolēni, 21 pedagogs, kā arī 15 studējošie.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.