Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā apseko valsts ģeodēziskā tīkla punktus

foto no lgia.gov.lv

Augustā Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieki sākuši valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanas un sakārtošanas darbus Daugavas kreisā krasta novados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novadā apsekos valsts ģeodēziskā tīkla punktus Aizkrauklē, Jaunjelgavā, Daudzeses, Neretas, Mazzalves, Pilskalnes, Seces, Sērenes, Staburaga, Sunākstes un Zalves pagastos.

Saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu, nekustamā īpašuma īpašniekam, tiesiskajam valdītājam vai lietotājam ir jāatļauj piekļuve tīkla punktiem ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanai savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.

Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt, skaidroja vietvarā. Aģentūras darbinieki ir tērpti darba apģērbā, uz kura ir atpazīšanas zīmes – aģentūras logo, ieņemamais amats, vārda iniciālis un uzvārds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts ģeodēziskā tīkla uzturēšanas darbus veic ģeodēzistu brigāde divu cilvēku sastāvā, kuri veic ģeodēziskā punkta meklēšanu apvidū, atrastai grunts zīmei pēc nepieciešamības atrok punkta centru un veic fotografēšanu, veic ģeodēziskos mērījumus punktā, grunts zīmei izveido vai atjauno aprakumu un pēc nepieciešamības ierīko norādītājstabu, 1,5 metru rādiusā no punkta centra veic krūmu un koku līdz 12 centimetru diametrā nociršanu, atrastu sienas zīmi attīra no rūsas un citiem uzslāņojumiem, virs sienas zīmes pēc nepieciešamības piestiprina informējošo plāksnīti, fotografē sakārtoto ģeodēzisko punktu un sagatavo punkta abrisu.

aģentūras logo

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.