Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā apmeklētājus gaidīs deviņas mājas kafejnīcas

Aizkraukles novadā Sēlijas mājas kafejnīcu dienās piedalās deviņas kafejnīcas — trīs Jaunjelgavā, divas Pilskalnē, pa vienai Mazzalvē, Staburagā, Secē un Sunākstē, kas piedāvā izbaudīt ne tikai vēderpriekus, tur būs arī kaut kas acu un sirdspriekam

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar bērnības un Parīzes smaržu Jaunjelgavā

Jaunjelgavas iedzīvotāji un pilsētas viesi zina, ka kafejnīca “Garšu Banka” ir vieta, kur var gardi paēst. Vīlušies nebūs arī mājas kafejnīcu dienu apmeklētāji, jo te varēs baudīt kaut ko tādu, kas atsauks atmiņā bērnības garšu, un visi mājās aizbrauks pilniem vēderiem. Kafejnīcā varēs baudīt vecmāmiņu receptes — bērnības sajūtu uzburs ne tikai ar ēdienu, bet arī patīkamu fona mūziku un “vecmammas” mājas stilā iekārtotu vidi.

Kafejnīca viesus uzņems tikai 10. septembrī no pulksten 11 līdz 21.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/vecmaminas-receptes-garsu-banka/

Mājas kafejnīcu dienās Jaunjelgavas miniatūrais dzelzceļš apmeklētājiem pasniegs franču delikateses.

Mājas kafejnīcu dienās iespējams viss, arī baudīt Parīzes dvesmu “Café de la gare” Jaunjelgavā. Topošais miniatūrais dzelzceļš, kas pagājušajā gadā mājas kafejnīcu dienu laikā atklājis savu vēstures ekspozīciju — “Stacijas neredzamā dzīve”, šogad gaidīs pie sevis Jaunjelgavas stacijas ēkā un uz perona, lai baudītu seno, labo laiku garu, kad no Latvijas vilcieni brauca līdz pat Parīzei. Šoreiz franču virtuves delikateses un klasiskie gardumi, dzīvā mūzika akordeona pavadījumā Raita Zapacka izpildījumā, nesteidzīga un rimta dzīves svinēšana un protams — iepazīšanās ar topošo dzelzceļu stacijas priekšnieka pavadībā. Kafejnīca darbosies 10. septembrī no pulksten 10 līdz 18.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/cafe-de-la-gare-jaunjelgava/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jaunjelgavas luterāņu baznīcā darbosies zaļumbārs.

Jaunjelgavas Mārtiņa Baltajā evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kas ir unikāla ar to, ka ir viena no divām baznīcām Latvijā, kas uzcelta padomju varas gados, 10. septembrī no pulksten 12 līdz 18 darbosies zaļumbārs. Jaunjelgavas draudze starp citām Latvijas baznīcām pazīstama kā “draudze, kuras meistarīgās saimnieces vāra gardo ugunskura zupu”. Tieši ar šo zupu, kā arī citiem gardumiem draudze gaidīs viesus arī mājas kafejnīcu dienās.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/baltas-baznicas-zalumbars/


Ar bagātīgu kultūras piedevu Pilskalnē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Gricgales medņu krogā varēs lustīgi pavadīt laiku.

Pilskalnes pagastā itin lustīgi laiku varēsit pavadīt Gricgales Medņu krogā. Kafejnīcas viesiem, kuri ne reizi nav bijuši šajā krogā uz kādu no pasākumiem, viesošanās šajā Sēļzemes novadā sola ne tikai izziņas bagātus materiālus ausīm un acīm, bet arī vēderpriekus. Būs iespējams baudīt šīs puses tradicionālo pupiņzupu ar grūbām un žāvētu cūkas špilkumiņu. Desertā būs īpašās kroga pankūkas, kuru recepti zina tikai pārvaldniece Evita. Senajā krogā, kurš kļuvis par savdabīgu kultūras centru, varēs apskatīt audējas Guntas Grauzes darbu izstādi. Savukārt nu jau mūžībā aizgājušās gricgalietes Broņislavas Tomanes rokdarbu izstādē skatāmi 20. gadsimta četrdesmitajos gados darinātie baltie un krāsainie izšuvumi. Kroga stadulā varēs apskatīt seno lauksaimniecības darba rīku un sadzīves priekšmetu izstādi. Savukārt dzīvojamajās telpās izvietotās fotogrāfijas stāsta par apkārtnes vēsturi un kultūras dzīvi Gricgalē 20. gadsimtā. Sadzīves priekšmeti glabā stāstus par rakstnieces Lūcijas Ķuzānes dzimtas vēsturi senajā kroga ēkā. Būs iespēja iegādāties vietējo mājražotāju un biškopju sagatavoto produkciju (plūškoka sīrupu, medu, bišu produktus, sieru un citus piena produktus no zemnieku saimniecības “Čaidāni”. Un tas vēl nav viss — 10. septembrī būs arī Zandas Rageles māla veidošanas darbnīca bērniem un pieaugušajiem, kā arī dzejas dienu pieskāriens — pulksten 11 viesosies novadniece Inga Krauze ar draugiem, pulksten 13 — Māra Svīre, bet pulksten 15 būs brīvā skatuve ikvienam, kurš vēlas lasīt dzeju.

Kafejnīca “Pie Medņa” darbosies 10. septembrī no pulksten 10 līdz 17, 11. septembrī – no pulksten 10 līdz 15.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/pie-medna/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pilkalnes muižā galdā cels kāpostu ēdienus.

Pilkalnes muižas kafejnīca darbosies 10. septembrī no pulksten 10 līdz 20. Ceļotāji tiks cienāti ar dažādiem kāpostu ēdieniem. Saimniecība piedāvā naktsmītnes, kur arī ir pieejama vieta viesībām. Viesību laikā var izmēģināt kārtīgu Sēlijas pirti. Tuvumā var apskatīt klēti ar kalti.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/pilkalnes-muiza/

Pie Vīgantes muižas dīķiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Apmeklētājus cienās amatierteātra aktieri.

Staburaga pagasta amatierteātra “Pirmā prognoze” dalībnieki ir dažādu profesiju pārstāvji. Viena no aktrisēm ir cieši saistīta ar ēdienu gatavošanu, tādēļ kolektīvs nolēma piedalīties šajā akcijā. Pie muižas dīķiem lapenē ar āra kamīnu ir omulīgi un skaisti: redzama arī Daugava.

Ikdienā Vīgantes parkā uzņem tūristu grupas, lai pastāstītu par vēsturi: Staburaga klinti, Liepavotu, Dziesmu svētkiem un nogremdēto estrādi, komponistu P. Barisonu. Vīgantes muižas stāsts arī ir interesants. Ja kāds no viesiem vēlēsies iepazīties ar pagātnes un tagadnes nostāstiem un faktiem, tas būs iespējams.

Mājas kafejnīca darbosies 10. un 11. septembrī no pulksten 12 līdz 19.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/pie-muizas-dikiem/

Sunākstē gan miesai, gan garam

Laipni uzņems Radošā studija Sunākstē.

Sunākstes pagasts, lai arī atrodas nomaļus no lieliem centriem, ir skaista vieta mežu ielokā, kuru ir vērts apmeklēt, lai iepazītu un vienkārši izbaudītu tā piedāvātās iespējas. Mājas kafejnīcu dienu laikā par jūsu ierašanos priecāsies un laipni uzņems “Radošā studija Sunākste”, kas piedāvās baudījumu “gan miesai, gan garam”: izbrauciena laikā ar zirga pajūgu varēs dzirdēt daudz interesanta par Sunāksti, maltītes laikā saieta namā baudīt sēļu virtuves ēdienus dzīvās mūzikas pavadījumā ar iespēju piedalīties “Brīvajā mikrofonā” kopā ar Sunākstes “Laimīgo Gadījumu”. Bez piedāvātās ēdienkartes garšas kārpiņu lutināšanai piedāvājumā mājas vīns “Mirdzas šarms”, Sunākstes bišu medus un produkti, kā arī citi vietējie lauku labumi. Grupām, kurās ir vairāk kā 10 cilvēku, iepriekš obligāti jāpiesakās.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/pietura-sunakste/

Mazzalvē dabas skaistuma un ēdiena baudīšana

Mazzalvē iekārtota Dižozola kafejnīca.

Mazzalvē ceļotājiem 10. septembrī būs iespēja piestāt Dižozola kafejnīcā. Ikdienā tiek piedāvātas ekskursijas Ērberģes muižā. Mājas kafejnīcu dienā tiks piedāvāta gan ekskursija pa muižas teritoriju, gan medību muižai tradicionālie ēdieni – sātīga vira, kura gatavota uz ugunskura, feinās mednieku uzkodas un kafeja, morss vai tēja ar piešpricēm. Tiks gādāts, lai kādu gardumu var paņemt līdzi uz mājām. Ciemos tiek gaidīti visi, kuri vēlas dzirdēt barona vai baroneses stāstus ar humora dzirksti un mieloties muižas verandā. Tā būs nesteidzīga
viesošanās, dabas skaistuma un ēdiena baudīšana. Kafejnīca atvērta no pulksten 10 līdz 16.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/mazzalves-dizozola-kafejnica/

Secē veģetāriešiem par prieku

Piedāvājums būs gan veģetāriešiem, gan vegāniem piemērots.

Zemnieku saimniecība “Gundegas” Secē pamatā nodarbojas ar vasaras puķu, dārzeņu, krāšņumaugu, ziemciešu stādu audzēšanu. Kā papildus piedāvājums – atpūta pie Daugavas, sup dēļu un laivu noma, telšu vietas ar lapenīti, ugunskura vietu un grilu. Saimniecība atrodas meža un Daugavas ieskauta. “Gundegu” darbīgajām meitenēm īpaši mīļa ir daba, līdz ar to mājas kafejnīcu dienās piedāvājumā tiek atspoguļots dabas mātes dāsnums. Piedāvājums ir veģetāriešiem draudzīgs. Pēc pieprasījuma ēdienu iespējams pagatavot arī vegāniem. Kafejnīca darbojas 10. un 11. septembrī no pulksten 10 līdz 20. Ierobežotā daudzumā būs iespēja iegādāties stādus.

https://majaskafejnicas.lv/galamerki/badigs-ka-vilks-piestaj-selijas-salas/gundegas/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.