Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles Mākslas skolai — 30

Aizkraukles Mākslas skolas sākums bija mākslas studija, kur sanāca 30 mazie mākslinieki, kuri paši vai vecāku mudināti gribēja iemācīties zīmēt. Tas bija 1991. gada 2. martā. 1992. gada janvārī studija pārtapa par skolu. Jau 30 gadu 1. septembrī skola savas durvis ver 1. klases audzēkņiem, atvadījušies no skolas ir 27 izlaidumu absolventi.
Vislielākais nopelns — Taigai un Jurim Kalvišķiem
“Vislielākais nopelns Aizkraukles Mākslas skolas tapšanā ir Taigai un Jurim Kalvišķiem. Taiga ar savu enerģiju, azartu un talantu spēja izveidot komandu un ielikt pamatus skolas pilnvērtīgai darbībai,” saka tagadējā Aizkraukles Mākslas skolas direktore Inese Dembovska, kura arī te strādāt sākusi no pirmajām dienām.
Par pirmo skolas direktori kļuva Taiga Kalvišķe. Skolai tolaik savas ēkas gan vēl nebija, un nodarbības notika gan 2. vidusskolā, gan arodskolā. Skolotāju pulks pamazām kļuva kuplāks, kas ļāva paplašināt apgūstamo priekšmetu klāstu. Taigai un Inesei piebiedrojās Ināra Zenfa, Irēna Skudra, Daina Zariņa, Dzintra Cepure, Aldis Dobenbergs, Laimnesis Bruģis un Arvīds Ozols.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.