Mazs kultūras centrs ar lielu jaudu — tā var teikt par Aizkraukles pilsētas bibliotēku, kurā tiek gaidīti ne tikai lasītāji, bet jebkurš Aizkraukles novada iedzīvotājs un tā viesis, jo te allaž apskatāma kāda interesanta izstāde. Ja gribas izkāpt no ikdienas rutīnas, tad īsti laikā būs Tautas lietišķās mākslas studijas “Gundega” izstādes “Zīda kaislības” apmeklējums. Tā skatāma Aizkraukles pilsētas bibliotēkas lasītavas izstāžu zālē.
Impulss — klasesbiedres gleznojumi
Izstādes uz bibliotēku nonāk pa dažādiem ceļiem. Bibliotekāre Inese Rubule stāsta, ka šai impulsu devusi viņas klasesbiedre, bijusī koknesiete Elīna Ozoliņa (Kivleniece). Viņu sajūsminājuši novadnieces gleznojumi uz zīda. Kad ievadījusi sarunas ar Elīnu par izstādes veidošanu, viņa piedāvājusi sarīkot Tautas lietišķās mākslas studijas “Gundega” izstādi, jo pašai nav tik daudz darbu, turklāt pati darbojas šajā studijā. Inesei gan bijusi dilemma, kādu izstādi sarīkot — interesanti šķituši arī melnbaltu ziedu gleznojumi uz zīda, tomēr nolēmusi šim drūmajam laikam izvēlēties kaut ko krāsaināku.
Iedvesmo Rūdolfa Piņņa darbi
Izstādes “Zīda kaislības” dalībnieču iedvesmas avots ir latviešu glezniecības klasiķa Rūdolfa Piņņa (1902—1992) abstraktā glezniecība. Izstādē piedalās studijas dalībnieces, kam izdevies ļauties mākslinieka iedvesmas burvībai un nebaidīties radoši izpausties darbietilpīgās vaska batikas tehnikā. Lasītavas izstāžu zālē skatāmi četru mākslinieču — Elīnas Ozoliņas, Anitas Raciborskas, Elitas Vītolas un Līgas Caunes — darbi.Turpat var aplūkot arī materiālus par Rūdolfa Piņņa dzīvesgājumu un daiļradi.
Studijas pirmsākumi
Tautas lietišķās mākslas studija “Gundega” savu darbību kā pulciņš sāka 1972. gadā Poligrāfiķu kultūras namā. 1986. gadā kolektīvs ieguva Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu un “Gundegas” vārdu. No 2000. gada studiju vada tekstilmāksliniece Baiba Osīte. Gadu gaitā izveidojies kolektīvs ar savu raksturu un tradīcijām. Studijas darbība ir vērsta divos virzienos — aušana un gleznošana uz zīda un lina. Dalībnieču iedvesmas avots ir etnogrāfijas mantojums. Studijā top segas, dvieļi, lakati, jostas, etnogrāfiskie brunči.Vienlaikus studijā var apgūt dažādas zīda apgleznošanas tehnikas, piemēram, auksto batiku, karsto batiku. Pēdējā laikā dalībnieces aizrāvušās ar ekoprintu, kur izmanto dabiskās augu krāsvielas un augu nospiedumus, lai nokrāsotu audumu un iegūtu skaistus augu lapu un ziedu zīmējumus.Izstāde “Zīda kaislības” Aizkraukles pilsētas bibliotēkas lasītavas izstāžu zālē apskatāma līdz 26. februārim.
Reklāma