Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles autotrase iekļauta folkreisa Ziemas kausa izcīņas kalendārā

Latvijas Automobiļu federācija informē, ka janvārī startēs folkreisa Ziemas kausa izcīņa, kas paredzēta sešos posmos. Ja apstākļi būs labvēlīgi, tad kausa izcīņas piektais posms marta sākumā notiks Aizkrauklē, autotrasē “Ziedos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprinātajā sacensību kalendārā piektais posms Aizkraukles trasē paredzēts 5. martā, lai gan atkarībā no laika apstākļiem kalendārā iespējamas arī izmaiņas. Oficiālais Ziemas kausa norises periods ir noteikts no 11. janvāra līdz 26. martam. Folkreisa ziemas posms Aizkrauklē ir autosporta atgriešanās vecajā autotrasē pēc ilgāka pārtraukuma. 

Otro gadu Aizkraukles autotrasi apsaimnieko biedrība “LIL autosports”, kura noslēgusi sadarbības līgumu ar vietējo pašvaldību, jo trase ir uz tai piederošas zemes. Viens no biedrības dibinātājiem Ingus Lazdāns stāsta, ka ir daudz paveikts, lai trasi sakārtotu un tajā varētu rīkot sacensības. Trasi apskatījuši un novērtējuši Latvijas Autosporta federācijas pārstāvji, lūguši novērst dažas sīkas nepilnības, kas izdarīts, un līdz martam noteikti tiks saņemta trases licence. 

Automobiļu federācijas pārstāvji savā mājaslapā, piesakot folkreisa Ziemas kausa izcīņas sacensības, norādījuši, ka Aizkraukles trase piedzīvojusi pamatīgas pārmaiņas. “Ziema gan pasteidzās ātrāk, nekā bijām domājuši, taču paveikuši patiešām esam daudz. Var teikt, ka Ziemas kausa izcīņas posmam visu esam sagatavojuši. Vēl tikai  jāizliek tiesnešu posteņi, un viss būtu gatavs,” stāsta Ingus Lazdāns. Domāju, ka daudzi šīs sacensības gaidīs ar lielu nepacietību, jo tā būs iespēja vietējos sportistus ieraudzīt mājas trasē. Aizvadītajā vasaras sezonā folkreisā braucēju pulkā bija sportisti no Kokneses, Iršiem, Bebriem, Aizkraukles. Spriežot pēc kuplā sportistu pulka rallijkrosā, autokrosā un folkreisā, braucēju mūsu pusē netrūkst, taču līdz šim trūcis vietas, kur trenēties. Nu trase atguvusi otro elpu, un tās apsaimniekotāji domā arī par vasaras sezonas sacensībām.

Runājot par folkreisa Ziemas kausu, tad tajā ieviestas jaunas papildieskaites. Izveidots Debitantu kauss, kurā sezonas gaitā kopvērtējuma punktus krās tie sportisti, kuri 2022. gadā aizvadīs savas pirmās folkreisa sacensības. Šajā ieskaitē sportists varēs piedalīties tikai vienu gadu savā folkreisa braucēja karjerā, savā debijas sezonā! No 2022. gada sacensībās kopējā ieskaitē varēs piedalīties arī ar automašīnām, kuras aprīkotas ar turbodīzeļdzinējiem, kuru darba tilpums nepārsniedz 2000 kubikcentimetru. Ir arī citi jaunumi. Latvijas Automobiļu federācija atgādina, ka sacensības tiks aizvadītas ziemas apstākļos, kā arī atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas savaldīšanai, tās notiks tā sauktajā “zaļajā režīmā”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.