Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklei – 55. Sākums. No arhīva materiāliem

Ar ko pirms vairāk nekā pusgadsimta sākās Aizkraukles (toreiz Stučkas) novads, rakstīts Centrālā Valsts arhīva Jēkabpils filiāles arhīvista P. Kliša informācijā: “Stučkas rajons pirms 20 gadiem”, kas publicēts rajona laikraksta (toreiz “Komunisma Uzvara”) 1986. gada 25. decembra numurā. Publicējam saīsināti.
“Salipina” no trijiem rajoniem
Ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Prezidija 1967. gada 10. janvāra dekrētu tika nodibināti jauni — administratīvie lauku rajoni. Tā no Ogres rajona Jaunjelgavas un Stučkas pilsētām, Kokneses un Skrīveru pilsētciematiem un Bebru un Iršu ciemu padomju teritorijām, no Jēkabpils rajona Pļaviņu pilsētas, Neretas pilsētciemata un Daudzeses, Klintaines, Mazzalves, Pilskalnes, Seces, Staburaga, Sunākstes, Vietalvas un Zalves ciemu padomju teritorijām, kā arī no Bauskas rajona Krūmiņciema — Kurmenes un Taurkalnes ciemu padomju teritorijām izveidoja Stučkas rajonu ar administratīvo centru Stučkas pilsētā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.