Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē un Jaunjelgavā dzēš kūlu

Aizvadītajā diennaktī kūlas ugunsgrēki dzēsti: Aizkrauklē, Lāčplēša ielā, 600 m2 platībā un Jaunjelgavā, Lapu ielā, 100 m2 platībā – informē Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 6. maija plkst. 6.30 līdz 9. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 35 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem un vēl septiņi izsaukumi bija maldinājums.

Sestdien plkst. 20.41 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novada Svētes pagastā divstāvu dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēkas otrajā stāvā deg sadzīves mantas 20 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izglāba vienu cilvēku, bet vēl deviņi cilvēki no tās evakuējās paši saviem spēkiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 22.10.

Svētdien plkst. 10.33 Jelgavas un Elejas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Platones pagastu, kur kokapastrādes uzņēmuma vienstāva ražošanas ēkā dega jumts, kompresora telpa, iekārtas un produkcija kopumā 68  m2 platībā. Dzēšanas darbos iesaistījās arī uzņēmuma traktortehnika. Tie noslēdzās pēc trīs stundu darba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien vakarā ugunsdzēsēji glābēji, ieslēdzot automašīnas skaņas signālu, palīdzēja no meža izkļūt cilvēkam, kas bija apmaldījies.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.29 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jēkabpils novada Elkšņu pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas jumts pilnā 60 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 6.37.

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros piektdien Jelgavas novada Līvbērzes pagastā dega atkritumi un izjauktas automašīnas 30 m2 platībā, svētdien Celtnieku ielā Tukumā piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī bija piededzis ēdiens uz plīts, Lielās Daugavas ielā Jaunjelgavā divstāvu neapsaimniekotas ēkas pagrabā dega sadzīves mantas un atkritumi 2 m2 platībā un Ķieģelu ielā Jēkabpilī divstāvu neapsaimniekotā ēkā dega akritumi 4 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā diennaktī kūlas ugunsgrēki dzēsti:

Bauskas novadā – Īslīces pagastā trīs hektāru platībā;

Dobeles novadā – Krimūnu pagastā kūla 150 m2 platībā, Auru pagastā 100 m2 platībā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jēkabpils novadā – Slimnīcas ielā Jēkabpilī 600 m2 platībā, Artilērijas ielā Jēkabpilī 1 hektāra platībā;

Tukuma novadā – Pārupes ielā Tukumā piecu hektāru platībā.

Piektdien Jelgavas novada Platones pagastā dega kūla 2000 m2 platībā un tās rezultātā aizdegās neapdzīvotas dzīvojamās mājas jumts un pirmais stāvs 70  m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien Madonas ielā Jēkabpilī dega vienstāva neapsaimniekota ēka 40 m2, kokmateriāli un kūla 55 m2 platībā.

Tukuma novada Lapmežciema pagastā dega meža zemsedze un krūmi 30  m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 236 izsaukumus – 135 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 45 bija kūlas un 17 meža ugunsgrēki, 66 uz glābšanas darbiem, bet 35 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.