Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē ūdensapgādes tarifs pieaugs par trešdaļu, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs uz pusi.

Aizkrauklē ūdensapgādes tarifs no 2023.gada 1. februāra pieaugs par 32%, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 52%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aizkraukles ūdens” ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmumu apstiprināti jauni tarifi, liecina publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Laika posmam no 2023.gada 1.februāra līdz 30.aprīlim apstiprināts ūdensapgādes pakalpojumu tarifs 1,45 eiro par kubikmetru (m3) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,63 eiro par m3 bez PVN.

Savukārt no 2023.gada 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,61 eiro par m3 bez PVN, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,81 eiro par m3 bez PVN. Tas nozīmē, ka no maija gan ūdensapgādes pakalpojumu, gan kanalizācijas tarifs pieaugs vēl par 11%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprinātais tarifs ir augstāks par SIA “Aizkraukles ūdens” publicēto un SPRK iesniegto tarifa projektu. Tarifs izskatīšanas laikā SPRK ir precizēts. Ņemts vērā minimālās darba algas pieaugums, par kuru tarifa projekta iesniegšanas laikā vēl nebija zināms, pamatlīdzekļu uzturēšanas un remonta izmaksas, kurās iekļautas sākotnēji neplānotu līgumdarbu izmaksas, kā arī aktuālās resursu izmaksas – degvielas cenu pieaugums, skaidro “Aizkraukles ūdens” valdes locekle Gudruna Vectirāne.

Līdz šim spēkā bija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs 1,10 eiro par m3 bez PVN un kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,07 eiro par m3 bez PVN. Šie tarifi bija spēkā kopš 2015.gada 1.jūnija.

SIA “Aizkraukles ūdens” pieder Aizkraukles novada pašvaldībai. “Firmas.lv” dati liecina, ka uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 0,59 miljoni eiro, bet zaudējumi – 9834 eiro.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.