Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē top finieris Ķīnai

Divus mēnešus Aizkrauklē darbojas Latvijas—Ķīnas kopuzņēmums — finiera ražotne SIA “Baltic Birch Wave”. Kopējās investīcijas šajā biznesā Latvijā no Ķīnas puses ir ap miljonu eiro. Uzņēmumā strādā deviņi vietējie iedzīvotāji un 13 no Ķīnas. Viena no tā dibinātājiem un līdzīpašniekiem ir valmieriete Krista Dāvida.
Krista Dāvida teic, ka ideja par uzņēmuma dibināšanu radusies pirms trim gadiem. Pirms tam četrus gadus dzīvojusi un studējusi maģistrantūrā Ķīnā Sianas Tehniskajā universitātē. Atgriežoties Latvijā, bija jautājums — ko darīt tālāk? Iepazinusies ar inženieri no Ķīnas Minganu Džanu, un rūpnīca Aizkrauklē ir viņa plāns. Viņš uzņēmās uz Latviju no Ķīnas atgādāt 20 kuģa konteineros saliktās ražošanas iekārtas, uzstādījis un noregulējis tās.
Līgums par telpu nomu ar SIA “Aizkraukles industriālais parks” parakstīts 2019. gada decembrī, neilgi pirms kovida pandēmijas. Investori devās no Latvijas atpakaļ uz Ķīnu pēc darbiniekiem — pieciem inženieriem, diviem palīgstrādniekiem, elektriķa un santehnikas speciālista. Ķīnas darbinieku izmitināšanai uzņēmums ir iegādājies māju Skrīveros, un uz šo pusi no Valmieras pārcēlusies arī Krista. Diemžēl pandēmijas dēļ Ķīnas pārstāvji ilgi nevarēja atgriezties Latvijā. Līdz ar to pusotru gadu nācās maksāt īri par telpām, kuras izmantot ražošanai vēl nespēja.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.