Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē plāno pārbūvēt Skolas ielu

Skolas ielā paredzēts atjaunot ūdensvadu, lietus ūdens kanalizācijas un elektroapgādes sistēmu, brauktuves segumu, uzlabot satiksmes organizāciju uz skolu.

Aizkraukles novada pašvaldība ar otro mēģinājumu cer iegūt Eiropas fonda līdzekļus Skolas ielas pārbūvei Aiz­krauklē no krustojuma ar Gaismas ielu līdz novada vidusskolas ēkai Draudzības krast­malā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības projektu vadītājs Dzintars Grundšteins informē, ka Aiz­kraukles novada pašvaldība saņēmusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas akceptu Skolas ielas pārbūves iecerei. Tālākais solis ir apjomīga pieteikuma sagatavošana ar izdevumu un ieguvumu analīzi un pamatojumu darbu veikšanai. 

Pieteikums Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai elektroniski būs jāiesniedz finanšu ministra pakļautībā esošajā Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā. Vienreiz pašvaldība jau iesniedza projekta pietei­­­kumu ERAF finan­sējuma iegūšanai ielas pārbūvei, taču to neieguva, jo visu pašvaldību vēlmēm līdzekļu toreiz nepietika, un Aizkraukles projekta pieteikums palika “aiz strīpas”.


Pārbūvei plānotā summa paliek tā pati, kas iepriekš bija paredzēta kontroltāmē — 480 000 eiro kopā ar pievienotās vērtības nodokli, tajā skaitā paredzēts 286 000 eiro liels ERAF finansējums. Valsts finansējums būs niecīgs, pārējais — pašvaldības finansējums apmēram 200 000 eiro apjomā, kas projekta apstiprināšanas gadījumā būs jāaizņemas Valsts kasē. Par aizdevuma iespēju lems Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome. Būvdarbu izmaksas pēdējā gada laikā gan ir pieaugušas. Ja ieceres īstenošanai līdzekļu pietrūks, vajadzēs atvēlēt lielāku pašvaldības līdzfinansējumu.

Skolas ielā paredzēts atjaunot ūdensvadu, lietus ūdens kanalizācijas un elektroapgādes sistēmu, brauktuves segumu, uzlabot satiksmes organizāciju uz skolu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.