Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē NATO karavīri kopā ar zemessargiem piedalīsies militārajās mācībās

18. jūnijā Aizkrauklē militāro mācību “Verbom” ietvaros NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā un Lietuvā karavīri kopā ar zemessargiem no 3. Latgales brigādes 55. bataljona šķērsos Daugavas upi pār pontona tiltu. Kopīga militārā vingrinājuma mērķis pilnveidot mobilitātes un sadarbības spējas taktisko uzdevumu izpildē — informē Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādes pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību galvenais uzdevums ir pilnveidot NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas inženieru spējas, veidojot pārceltuves pār ūdens šķēršļiem un atbalstot manevra vienības, tos šķērsojot.

Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi pārstāv karavīri no 13 NATO dalībvalstīm, ieskaitot arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālie Bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem satiksmes kustības apgrūtinājumiem uz autoceļa maršrutā Rīga—Aizkraukle un Aizkraukle—Rīga.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.