Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē naktī aizdegas auto

Naktī uz svētdienu Sprīdīša ielā, Aizkrauklē, piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī, uz plīts bija piededzis ēdiens. Svētdien Gaismas ielā, Aizkrauklē, dega vieglās automašīnas salons 3 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ugunsdzēsēji glābēji dzēsa kūlas ugunsgrēkus Kokneses pagastā 1500 m2 platībā un Koknesē 700 m2 platībā.

Citviet Zemgalē

Piektdien pēcpusdienā Bauskas novada Stelpes pagastā dega divstāvu dzīvojamās mājas jumta konstrukcijas 7 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas evakuējās divi cilvēki. Notikuma vietā strādāja arī Bārbeles brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakarā Valguma ielā Tukumā trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās kaimiņi nodzēsa degošo katliņu un izvēdināja telpas.

Naktī uz sestdienu Tukuma novada Degoles pagastā dega vieglā automašīna 8 m2 platībā. Svētdien Jēkabpils novada Sēlpils pagastā dega vieglā automašīna 5 m2 platībā. Tukuma novada Džūkstes pagastā dega vieglās automašīnas motortelpa 1 m2 platībā.

Svētdien plkst. 16.23 Bauskas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Brunavas pagastu, kur dega neapsaimniekota saimniecības ēka pilnā 80 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa kūlas ugunsgrēkus:

Bauskas novadā – Robežu ielā, Bauskā, 100 m2 platībā, Īslīces pagastā — 200 m2 platībā, Bērzkalnu ielā, Bauskā, — 500 m2 platībā, Ceraukstes pagastā — 1500 m2 platībā;

Dobeles novadā — Spodrības ielā, Dobelē, 1000 m2 platībā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas valstspilsētā — Jaunajā ceļā 20 m2 platībā;

Jelgavas novadā — Glūdas pagastā 3000 m2 platībā;

Jēkabpils novadā — Jēkabpilī, Ķieģeļu ielā, kūla un zaru kaudze 303  m2 platībā un Pļaviņu ielā — 100 m2 platībā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tukuma novadā — Tukumā, Pārupes ielā, — 200 m2 platībā un blakus Gaisa tiltam — 500 m2 platībā.

Piektdien Rakumu ielā Kandavā dega dārza mājiņa 5 m2 un kūla 6000 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet to nevar operatīvi sniegt, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un, iespējams, tu kādam izglābsi dzīvību!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Svētdien Brīvības laukumā Tukumā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 29. aprīļa plkst. 6.30 līdz 2. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 40 izsaukumus — 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums. VUGD kopumā saņēma 252 izsaukumus — 151 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 67 bija kūlas ugunsgrēki un trīs meža ugunsgrēki, 63 uz glābšanas darbiem, bet 38 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.