Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē multifunkcionālajam laukumam sagrūst daļa atbalsta sienas

NEIZTUR LAIKAPSTĀKĻUS. Aptuveni 10 metru sagruvušais gabiona sienas posms. Gintas Grincēvičas foto

Kārtējās nedienas skārušas nepabeigto Aizkraukles multifunkcionālo sporta laukumu. Lielā nokrišņu daudzuma dēļ, kas radīja zemes slīdēšanu, nobrukusi daļa gabiona sienas, kā arī cietis viens no nesen uzstādītajiem jaunajiem basketbola groziem un apgaismes stabs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles stadiona kopējais gabiona jeb atbalsta sienas garums ir 106 metri. Aizvadītajās brīvdienās noslīdēja aptuveni 10 metru plata būves daļa. Pirmdien Aizkraukles novada domē tika sasaukta ārkārtas būvsapulce, kurā par primāro uzdevumu būvniekam SIA “Asfaltbūve” izvirzīja sienas nostabilizēšanu, lai nesekotu tālākie nogruvumi, radot vēl kādas problēmas. Lai gan pagaidām izskatās, ka jauniem nogruvumiem nevajadzētu būt, situācija varētu mainīties nelabvēlīgu apstākļu ietekmē.

Drīzumā plānotie darbi gan būs tikai pagaidu risinājums sienas nostiprināšanā. Iepriekš rakstījām, ka pēc vairākkārtējām problēmām ar atbalsta sienu, pašvaldība piesaistīja neatkarīgu ekspertu gabiona projekta izvērtēšanai. Eksperta slēdziens atšķīrās no projektētāja redzējuma. Pēdējā tikšanās reizē starp pašvaldību un būvnieku gan izdevās panākt vienošanos. Bija plānots pārbūves darbus sākt šonedēļ, taču laikapstākļu dēļ nav iespējams tos veikt. Lai sienu savestu kārtībā, āra temperatūrai jābūt mīnusos, zemei jābūt sasalušai. Kamēr tā ir mīksta un šķīstoša, neko nevar darīt. Plānots gabiona sienu atjaunot, nostiprinot to pa slāņiem un pieberot ar granti.

Darbu tāme pirms nesenā nogruvuma bija aptuveni 54 000 eiro. Šobrīd neviens nevar pateikt, cik sienas un laukuma pabeigšana izmaksās. “Vajag atsegt nogruvušo teritoriju, lai redzētu, vai ir seguma bojājumi. Ir zināms, ka būs jāremontē apgaismes stabs un laukums, kur tas nogāzies, kā arī basketbola grozs. Pašvaldība šobrīd darīs visu iespējamo, lai objektu savestu kārtībā un nodotu ekspluatācijā. Pēc tam vienosimies, vai tiesvedības procesā tiksim galā ar finansiālo pusi,” skaidro Aigars Zīmelis, Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc daļas gabiona sienas sagrūšanas vairāki cilvēki interesējās par drošību. Tieši virs atbalsta sienas ir Aizkraukles novada vidusskolas sporta zāles piebūve, kā arī blakus esošās mājas automašīnu stāvlaukums. A. Zīmelis mierina, ka tuvumā esošajām ēkām nav nekāda apdraudējuma. Arī cilvēkiem, ievērojot nožogoto teritoriju un nepārkāpjot to, apdraudējums nepastāv.

Nogruvums notika norobežotā teritorijā, tas neskar un neietekmē jaunizbūvēto futbola laukumu, tāpēc pēc norobežojošo zīmju izvietošanas drīzumā tajā varēs uzsākt treniņus. Likumdošana atļauj sākt atsevišķu objektu daļu ekspluatāciju ātrāk, ievērojot attiecīgus drošības noteikumus. Multifunkcionālā laukuma konstrukcija, nožogojums ar iespēju aizslēgt vārtus, ļauj norobežot futbola laukumu no pārējās teritorijas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.