Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē likvidē bojātus un pilsētvidei traucējošus apstādījumus

SAKOPTĀKS un satiksmei drošāks risinājums. Iztīrītais Spīdolas un Lāčplēša ielas apļveida krustojums vēlāk priecēs ar krāšņiem krokusu ziediem.

Redakcijā vērsās aizkrauklietis, Spīdolas ielas 10. mājas iedzīvotājs, kurš savā un kaimiņu vārdā izteica sašutumu par pie mājas nozāģētājiem ķiršiem. Kungs izteicās, ka koki nevienam netraucēja, kādēļ tie nozāģēti? Gādājot par sakoptu vidi pilsētā likvidēti arī citi krūmi un apstādījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inese Rupenheite-Skeranska, Aizkraukles pilsētas labiekārtošanas speciāliste, skaidro, ka tiek nozāģēti pusnokaltuši vai slimi koki un krūmi. Zāģēšanas darbus veic apsaimniekotāja SIA “Lauma A” darbinieki, konsultējoties ar labiekārtošanas speciālisti. Regulāri tiek apsekoti pilsētas apstādījumi, lai noskaidrotu teritorijas, kurās tos nepieciešams sakopt, iztīrīt vai atjaunot. Piemēram, pilsētā izzāģēti vairāki pīlādži, kuriem bija nokaltušas galotnes. Tāpat vērā ņemams apsvērums tīrīšanas darbiem ir vizuālais aspekts, kā apstādījumi sasaucas ar ēkām. “Apstādījumu tīrīšana atvieglo uzturēšanas darbus, samazina izmaksas un uzlabo kopšanas ērtumu. Darbiniekiem ir grūti uzkopt vietas starp blīvi saaugušiem, nekoptiem kokiem vai krūmiem. Izpļaut šādas teritorijas ir tīrās mokas. Tā vietā labāk lai ir glīts mauriņš, kurā var iestādīt, teiksim, krokusus. Ja iedzīvotājiem kāds apstādījums ir ļoti mīļš vai svarīgs, viņi var paši to kopt un uzturēt. Tāda prakse dažos gadījumos ir. Cilvēku izpratne par kopšanu atšķiras. Kādam šķiet, ka pietiek reizi gadā parušināties dobē, citi atkal pārspīlēti uzskata, ka nepieciešama intensīva, skrupuloza kopšana, kad nav nevienas nezāles,” skaidro I. Rupenheite-Skeranska.

Labiekārtošanas darbi veikti vēl vairākās pilsētas vietās. Izzāģēti četri lieli ceriņu krūmi pie Spīdolas ielas 18. nama. Tos likvidēja, jo ceriņi apgrūtināja satiksmi, no krustojuma raugoties, braucamā daļa nebija pārredzama. Šajā vietā krūmus mēdza izmantot kā tualeti un atkritumu izmešanas vietu.

Spīdolas un Lāčplēša ielas apļveida krustojumā liela daļa krūmaugu bija cietuši no sala un saules apdegumiem, kā rezultātā tie neatjaunojās. Apļa apstādījumi bija stādīti ar domu, ka tos regulāri apgriezīs, veicinot atjaunošanos un saglabājot augu augstumu, kas netraucē satiksmei. Teritoriju iztīrīja un aplī iestādīja krokusus. Cita veida apstādījumus nav plānots veikt, labiekārtošanas speciāliste domā, ka vizuāli pievilcīgāk būtu uzstādīt kādu interesantu vides objektu, kas samazinātu uzkopšanas izmaksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.