Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizbraukušie labprāt atgrieztos Aizkraukles novadā

Ilustratīvs attēls no canva.com

Aizvadītajā gadā Zemgalē no emigrācijas atgriezušās 97 personas un sagatavoti 407 individuālie piedāvājumi remigrantiem, informē Zemgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Anete Briņeca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par atgriešanos Latvijā interesējušās 122 ģimenes, un pēc 2022.gada datiem nākamajos gados Zemgalē potenciāli varētu atgriezties 85 ģimenes jeb 291 cilvēks.

Interese par atgriešanos Zemgalē ir Jelgavā un Jelgavas novadā, Jēkabpils novadā, Aizkraukles novadā, Bauskas un Dobeles novados.

Pērnais gads ir bijis izaicinājumu pilns remigrantiem un latviešiem diasporā. Joprojām aktuālākās problēmas ir atalgojums, bērnu dārza rindas un dzīves vietas atrašana pēc ilgstoši pavadīta laika ārzemēs. Pērn Briņeca organizējusi vebināru remigrantiem “Stress – ceļabiedrs dzīvē vai ienaidnieks?”, kurā tautiešiem ārzemēs bija iespējams uzzināt par to, kā cīnīties ar stresu. Uz pasākumu aicināti ārvalstīs dzīvojošie tautieši, tie, kuri atgriezušies Latvijā, un ikviens, kurš saskaras ar stresu ikdienā. Arī 2023.gadā plānots veikt dažādas aktivitātes remigrantiem un sniegt atbalstu dažādu jautājumu risināšanā un pakalpojumu saņemšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikvienam interesentam ir iespēja bez maksas saņemt reģionālā koordinatora konsultāciju par sev aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā konkrētā reģionā. Koordinators vienlaikus ir atbalsta persona, kas palīdz ārvalstīs esošajiem tautiešiem attālināti izvērtēt priekšrocības pārdomātam lēmumam, kā arī sagatavoties, lai veiksmīgi atgrieztos Latvijā.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.