Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aicina pieteikties brīvprātīgos filmai “Zeme, kas dzied”

Foto no lsm.lv

Kino pilsētiņā “Cinevilla” 14.maijā tiks rekonstruēts pirmais Dziesmusvētku atklāšanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā, un, lai radītu vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu atspoguļojumu, projekta “Zeme, kas dzied” aktieru atlases aģentūra “Casting Bridge” aicina pieteikties brīvprātīgos – 250 vīriešus un 200 sievietes – dalībai masu skatos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kinopilsētiņā “Cinevilla” speciāli filmas vajadzībām uzbūvēta Rīgas Latviešu biedrības nama aula, kurā Dziesmusvētku atklāšanas koncertā pirmo reizi, neskatoties uz vietējo varu aizliegumu, publiski tika izpildīta Baumaņu Kārļa sacerētā “Dievs, svētī Latviju!”.

Interesenti, kuri vēlas piedalīties šī vēsturiskā notikuma kinematogrāfiskajā atveidojumā, tiek aicināti līdz 30.aprīlim aizpildīt anketu, sekojot saitei “ieej.lv/1hmMZ”. Ja rodas grūtības to aizpildīt vai arī ir citi jautājumi par dalību, var rakstīt uz e-pasta adresi “kastings@zemekasdzied.lv” vai zvanīt pa tālruņa numuru 29 323 424.

Šogad Dziesmusvētku kustība svin 150.gadskārtu, un par godu šim notikumam režisora Māra Martinsona vadībā top spēlfilma “Zeme, kas dzied”. Filmā ekranizēti vēsturiski notikumi 1873.gadā, kad Rīgas Latviešu biedrības vīri organizēja pirmos latviešu dziedāšanas svētkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmas tēlos iedzīvojas tādi populāri aktieri kā Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, Marta Lovisa Jančevska, operdziedātāja Marina Rebeka, kā arī aktieri no Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Filmas režisors ir Martinsons, operators – Jānis Jurkovskis, scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. “Zeme, kas dzied” komponists ir Jēkabs Jančevskis, kostīmus veido Katrīna Liepa, grima māksliniece ir Beata Rjabovska. Filma top studijā “K Films”, tās producente ir Linda Krūkle.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.