Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aicina jauniešus no visiem novadiem piedalīties Jauniešu Saeimā

Attēls no saeima.lv

Jaunieši no visas Latvijas aicināti piedalīties Jauniešu Saeimā, kas notiks jau 11. reizi. Jauniešiem tā ir lieliska iespēja no parlamenta tribīnes runāt par sev svarīgo, aizstāvēt savas idejas un iegūt priekšstatu par to, ko nozīmē būt par Saeimas deputātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai kļūtu par Jauniešu Saeimas deputātu, jaunieši no 15 līdz 20 gadiem aicināti pieteikt savas idejas virtuālajās vēlēšanās tīmekļvietnē www.jauniesusaeima.lv. Piedalīties vēlēšanās var līdz 28.martam. Katram jaunietim jākandidē atsevišķi un kā sava vēlēšanu programma jāpiedāvā kāda sev svarīga ideja vienā no četrām tēmām.

Šogad jaunieši reģistrēties var ne tikai ar facebook, bet arī ar savu e-klases pieeju.

Šī gada tēmas rosinājuši paši jaunieši

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tēmas, par ko runas šī gada Jauniešu Saeimā, ir izvēlētas, iesaistot pašus jauniešus. Šī gada Jauniešu Saeimas tēmas ir:

  1. Izglītības reformas (izglītības kvalitāte, eksāmeni, slodze un pieejamība);
  2. Jauniešu veselība (rūpes par savu veselību: veselīga pārtika un veselīgs dzīvesveids, attiecības ar atkarību izraisošām vielām, atkarība no viedierīcēm, mentālā veselība);
  3. Latvijas drošība (Valsts aizsardzības dienests, aizsardzības mācība skolās, jauniešu fiziskā sagatavotība, drošības sajūta ikdienā);
  4. Eiropas Savienības sniegtās iespējas jauniešiem (mācību un prakses iespējas, zināšanas par ES, iesaiste ES lēmumu pieņemšanā).

Kādā Latvijā dzīvosim 2044. gadā?

Atzīmējot 20 gadus, kopš Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, Jauniešu Saeimas vadmotīvs ir “Latvija pēc 20 gadiem”. Tas ir nākotnē vērsts, jo pēc 20 gadiem šodienas jaunieši būs mūsu valsts vadībā. Jaunieši aicināti domāt par to, kā šodien pieņemtie lēmumi, izglītības sistēma, ieguldījums valsts drošībā un citi apstākļi ietekmēs to, kādā Latvijā mēs dzīvosim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu Saeimas norise

Jauniešu Saeima ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam. Šogad Jauniešu Saeima būs veidota, samazinot Saeimas darba procedūru izspēli, bet atvēlot vairāk laika debatēm komisijās un sēdē.

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī jaunieši vēlēšanu laikā sacenšas par vēlētāju atbalstu. 100 aktīvākie jaunieši, kuru idejas vēlēšanās būs guvušas lielāko balsotāju atbalstu, kļūs par Jauniešu Saeimas deputātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu Saeima norisināsies jau 11.reizi, un pulcēs jauniešus no visas Latvijas Saeimas namā 26.aprīlī.

Plānots, ka Jauniešu Saeimas sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, bet darbu komisijās – projektā iesaistīto komisiju priekšsēdētāji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.