Iestājoties pavasarim, arvien vairāk cilvēku pārvietojas ar velosipēdu. Braukšanai ar velosipēdu ir vairākas priekšrocības, tāpēc arī daudzi cilvēki labprāt šo paradumu ievieš savā ikdienā. Mūsdienās ir pieejami ļoti daudzi un dažādi velosipēdi, tāpēc izvēle ne vienmēr var būt vienkārša. Ja arī Jums šobrīd ir vēlme iegādāties jaunu velosipēdu, bet nezināt kādu, tad lasiet raksta turpinājumu. Tajā būs minēti vērtīgi padomi, kā izvēlēties vispiemērotāko velosipēdu.
Velosipēdu tipi
Pirms iegādāties konkrētu velosipēdu, jāsaprot, kāda tipa velosipēds Jums būs visvairāk vajadzīgs. Padomājiet, kuras būs tās vietas, pa kurām visvairāk pārvietosieties ar velosipēdu. Mūsdienās ir pieejami vairāku tipu velosipēdi.
Šosejas velosipēdi
Šādi velosipēdi ir piemēroti braukšanai pa asfalta seguma ceļiem lielā ātrumā. Šosejas velosipēds svara ziņā ir ļoti viegls. Šādus velosipēdus galvenokārt izmanto riteņbraukšanas sacensībās. Tā kā šādi velosipēdi ir paredzēti sacensībām, lai ar tiem maksimāli ātri varētu pabraukt, tiem ir speciāla forma. Šīs formas dēļ braukšana ikdienā varētu nebūt ērta, tāpēc ikdienas vajadzībām šādus velosipēdus nav ieteicams izvēlēties.
Pilsētas velosipēdi
Šādi velosipēdi ir ļoti ērti, tie ir piemēroti ikdienas braukšanai pa pilsētas ceļiem vai kādiem citiem līdzeniem ceļiem. Pilsētas velosipēdiem ir ļoti skaista forma, tie parasti ir ar platu un mīkstu sēdekli, tāpēc braukšana būs īpaši ērta. Tāpat šiem velosipēdiem ir augstu pacelta stūre, lieli riteņi, kā arī var būt dažādi aksesuāri, piemēram, iepirkumu groziņš.
Pirms iegādāties šādu velosipēdu vajadzētu ņemt vērā, ka šie velosipēdi ir diezgan smagi, tāpēc, ja dzīvojat daudzstāvu mājā bez lifta, tad vajadzētu kārtīgi izsvērt to, vai būsiet gatavs nest to pa kāpnēm.
Tie ir veidoti tā, lai spētu absorbēt dažādus nelīdzenumus uz ceļa. Ar šādu velosipēdu iespējams pārvietoties pa meža ceļiem, smiltīm, grants ceļiem, kā arī pa kalnainām vietām. Kalnu velosipēds ir ļoti izturīgs, tam ir salīdzinoši biezas riepas ar lielu protektoru.
Tūristu velosipēdi
Šādus velosipēdus ieteicams izvēlēties cilvēkiem, kuri vēlas braukt gan pa pilsētas ceļiem, gan pa nelīdzeniem ceļiem. Šie velosipēdi lieliski spēj absorbēt dažādus nelīdzenumus. Tāpat šiem velosipēdiem ir pieejams bagāžnieks, kā arī apgaismojuma sistēma, kas ļauj pārvietoties arī, ja laukā ir jau tumšs.
Šie ir pazīstamākie velosipēdu tipi, taču veikalos varēsiet ieraudzīt arī citus. Vēl ir pieejami BMX velosipēdi, elektro velosipēdi, sieviešu un vīriešu velosipēdi, bērnu velosipēdi un vēl citi velosipēdi, kurus var iegādāties specializētajos veikalos. Tāpat velosipēdus iespējams iegādāties arī internetā. Piemēram, interneta veikals220.lv piedāvā plašu velosipēdu klāstu.
Velosipēda izmērs
Viens no faktoriem, kas ietekmē braukšanas komfortu, ir velosipēda izmērs. Ir svarīgi izvēlēties tādu velosipēdu, kas der Jūsu auguma parametriem. Pretējā gadījumā braukšana būs neērta un, iespējams, pat bīstama.
Lai izvēlētos atbilstoša izmēra velosipēdu, nepieciešams izmantot speciālas izmēru tabulas, kurās norādīti visi nepieciešamie rādītāji. Tāpat izvēlēties piemērotāko velosipēdu palīdzēs veikala pārdevējs. Ņemiet vēra, ka dažādiem velosipēdu tipiem var atšķirties izmēru tabulas, tāpēc nekādā gadījumā nevajadzētu visus velosipēdus vērtēt pēc vieniem parametriem.
Riteņu izmērs
Lai labāk un ātrāk varētu pārvietoties, uzmanība jāpievērš riteņu izmēram. Tas būs atkarīgs no velosipēda tipa. Pilsētas un šosejas velosipēdiem riteņu izmērs ir lielāks, kā arī tiem ir tāds protektors, kas spēj nodrošināt ļoti labu saķeri ar ceļa segumu.
Ņemot vērā lielo riteņu izmēru, velosipēda kopējais svars arī būs lielāks. Kalnu velosipēdiem riteņu izmērs ir mazāks kā abiem iepriekšminētajiem velosipēdiem. Kalnu velosipēdu riteņi spēj izturēt lielas slodzes, tomēr tie ir jutīgāki pret bedrēm. Izvēloties velosipēdu, nepieciešams saprast pa kādiem ceļiem biežāk pārvietosieties, jo šis faktors nosaka to, kādu riteņu izmēru un tipu iegādāties.
Bremzes
Parasti pastāv divu veidu bremzes – tradicionālās jeb cilindru vai disku bremzes. Pirmā veida bremzes ir vienkāršas un tām parasti nevajag nekādu apkopi. Disku bremzes iedalās divos tipos – hidrauliskajās un mehāniskajās. Abām šīm bremzēm ir laba bremzēšanas jauda un tās lieliski darbojas dažādos laikapstākļos. Tomēr šāda veida bremzēm ir nepieciešama lielāka apkope.
Reklāma